Gerdab.IR | گرداب

حمله هکری به 80 هزار نفر در دانشگاه کالیفرنیا

تاریخ انتشار : ۰۹ اسفند ۱۳۹۴

مسئولان دانشگاه کالیفرنیا در برکلی روز گذشته به 80 هزار نفر از جمله دانشجویان فعلی و سابق این دانشگاه، اعضای هیات علمی و کارکنان در مورد حمله سایبری به سیستم های ذخیره سازی داده های کاربران هشدار دادند.

به گزارش گرداب به نقل از رویترز، سیستم های مورد حمله برای ذخیره سازی اطلاعات مربوط به شماره های تامین اجتماعی و شماره های حساب های بانکی کاربران مورد استفاده قرار می گیرند.

انتشار این خبر یک هفته پس از پرداخت 17 هزار دلار باج از سوی مدیران بیمارستانی در کالیفرنیا به هکرها برای بازگرداندن شبکه رایانه ای این بیمارستان به حالت عادی موجب نگرانی جدی شده است. این هکرها با نفوذ به رایانه های بیمارستان یاد شده دسترسی پزشکان و پرستاران را به آنها قطع کردند.

مدیران دانشگاه کالیفرنیا می گویند هنوز شواهدی دال بر سواستفاده هکرها از اطلاعات شخصی مسروقه در دست نیست ولی به 80 هزار نفری که مورد حمله قرار گرفته اند در مورد امکان سواستفاده از داده های شخصی آنها هشدار داده شده است.

آنان می گویند اولین حمله به سیستم رایانه ای انها در زمان به روزرسانی یک نرم افزار مدیریت مالی و به علت یک آسیب پذیری امنیتی رخ داده و اف بی آی در کنار یک شرکت خصوصی در حال بررسی موضوع است. از میان افرادی که اطلاعاتشان هک شده 57 هزار نفر دانشجوی سابق این دانشگاه بوده و 18800 نفر از کارکنان فعلی و سابق آن هستند. 10300 نفر هم پیمانکارانی بوده اند که با این دانشگاه همکاری داشته اند.