Gerdab.IR | گرداب

افتتاح سامانه اینترنتی خرید بلیت ریلی و هوایی

تاریخ انتشار : ۱۷ اسفند ۱۳۹۴

امکان خرید بلیت حمل و نقل ترکیبی هوایی و ریلی برای نخستین بار و با راه اندازی یک سامانه جامع اینترنتی با مشارکت شرکت حمل و نقل ریلی رجا و یک سایت اینترنتی ممکن شد.

به گزارش گرداب، مجید حسینی نژاد در نشست خبری مشترک یک مجموعه اینترنتی و شرکت حمل و نقل ریلی رجا با موضوع راه اندازی سامانه اینترنتی خرید همزمان بلیت حمل و نقل ترکیبی هوایی و ریلی مسافران برای نخستین بار، اظهار داشت: پیش از این، امکان خرید همزمان بلیت برای مسیرهای ریلی و هوایی وجود نداشت و مسافران باید به صورت جداگانه از یک مرجع بلیت خطوط ریلی و از مرجع دیگری بلیت خطوط هوایی را تهیه می کردند که این موضوع هم سفرهای دو مسیره و هم برای سفرهای رفت و برگشت را شامل می شد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر شرکت های متعددی در زمینه فروش جداگانه بلیت های حمل و نقل فعال هستند، ادامه داد: با راه اندازی سامانه جامع، از این پس مسافران می‌توانند به صورت همزمان و از طریق یک مرجع بلیت های ترکیبی ریلی و هوایی را به صورت اینترنتی خریداری کنند.

مدیر مجموعه اینترنتی علی بابا با بیان اینکه در آینده حمل و نقل اتوبوسی نیز به سامانه حمل و نقل ترکیبی اضافه خواهد شد، گفت: در تلاش هستیم تا با ایجاد ترکیبی ارزش افزوده شامل حمل و نقل و مراکز اقامتی امکانی را فراهم  کنیم، تا هر خانواده با هر سطح درآمد بتواند سفر کند که این برنامه تا تیرماه 95 محقق خواهد شد.

وی یادآور شد: پیش از این مجموعه علی بابا در بحث بلیت داخلی هواپیما فعال بوده ایم به طوری که 30 درصد از سهم بازار بازار آنلاین بلیت را در اختیار داریم و اخیرا نیز خدمت حمل و نقل ترکیبی به صورت مشترک با شرکت رجا را آغاز کرده‌ایم.

وی گفت: استرداد آنلاین بلیت قطار از موضوعاتی است که با شرکت رجا در حال انجام است که تا پایان سال و یا تا فروردین ماه سال آینده محقق می شود.

همچنین در این نشست سعید رهنما مدیر بازاریابی و فروش شرکت حمل و نقل ریلی رجا نیز با بیان اینکه شرکت رجا یکی از 11 شرکت بخش راه آهن جمهوری اسلامی ایران است، گفت: در حال حاضر بیش از 90 قطار داریم و سالانه حدود 17 میلیون مسافر در شبکه‌ ریلی جابه جا می‌شوند و توسعه‌ بازار و افزایش خدمات در راستای مشتری مداری از جمله اهداف مورد توجه شرکت به شمار می‌رود.