Gerdab.IR | گرداب

آمار صدور پروانه های ICT در سال ۹۴

تاریخ انتشار : ۲۷ اسفند ۱۳۹۴

رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی اقدامات صورت گرفته در حوزه رگولاتوری ICT در سال ۹۴ را شرح داد.

به گزارش گرداب، علی اصغر عمیدیان با اشاره به اقدامات سال 94 رگولاتوری اظهار کرد: سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی همگام با تحولات گسترده حوزه ICT در سال 1394 اقداماتی را در عرصه سیاست‌گذاری، تدوین مقررات جهت تصویب در کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات و ورود بازیگران جدید به بخش ICT، توسعه و بهبود زیرساخت‌ها به سرانجام رسانید.

وی عنوان کرد: اقداماتی که بیان آماری مهم‌ترین آنها شاید صرفاً در چارچوب اعطای 12 پروانه ایجاد و بهره‌برداری از شبکه ارتباطات ثابت (FCP)، شش پروانه ارائه خدمات ارتباطی ثابت (Servco) و 11 موافقت اصولی پروانه اپراتور مجازی تلفن همراه (MVNO)، اجرای طرح خدمات الزامی عمومی ارتباطات و فناوری اطلاعات (USO) در 15 هزار روستا و منطقه محروم، راه‌اندازی و نصب ایستگاه‌های اندازه‌گیری تشعشعات غیریونساز، اعتباردهی به پنج آزمایشگاه تائید نمونه در کشور و ... جامه تحقق به تن کرده باشد اما تاثیرات آن در آمار و ارقام نمی‌گنجد.

معاون وزیر ارتباطات افزود: برخی از این اقدامات حکم پایه‌گذاری بنیان‌های اساسی توسعه را در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات دارد و ضرورتی است انکارناپذیر تا با اجرای آنها، بتوان تاثیرگذاری ICT را در عرصه‌های مختلف اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و سیاسی زندگی مردم، ملموس‌تر به نظاره نشست.

او گفت: اما بی‌تردید به ظهور رسانیدن این اقدامات مرهون همت و همکاری تمامی تصمیم‌سازان، تصمیم‌گیران، ذی‌نفعان و بازیگران عرصه ارتباطات و فناوری اطلاعات و صاحبان اندیشه و تجربه است که با دغدغه پیشبرد امور کشور، از هیچ تلاشی فروگذار نکردند.