Gerdab.IR | گرداب

تصمیم "سیا" برای بازسازی جندالشیطان

تاریخ انتشار : ۱۳ شهريور ۱۳۸۹

سیا پس از افتضاح به بار آمده در قضیه ریگی در حال تلاش است تا بار دیگر با عملیات های تخریبی این گروهک در ایران را زنده نموده و از این طریق بتواند حیثیت از دست رفته خود را بازیابی کند.

بعد از دستگیری عبدالمالک ریگی‌، سرکرده گروهک تروریستی جندالشیطان، سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا که حیثیت خود را در این ماجرا از دست رفته می‌دید، با احیای دوباره آنها سعی بر بازیابی اعتبار خود در منطقه دارد.

به گزارش گرداب، سیا پس از افتضاح به بار آمده در قضیه ریگی در حال تلاش است تا بار دیگر با عملیات های تخریبی این گروهک در ایران را زنده نموده و از این طریق بتواند حیثیت از دست رفته خود را بازیابی کند.

بر همین اساس سازمان سیا در جهت بازیابی این گروهک اقدامات زیر را انجام داده است:
• تزریق منابع مالی بیشتر (چندی پیش نیز یکی از اعضای این گروهک تروریستی با مبلغ 40میلیون یورو توسط مقامات امنیتی پاکستان دستگیر شده بود.)
• پشتیبانی اطلاعاتی و امنیتی
• ارائه راهبرد و راهکارهای به روز جهانی

بر اساس گزارش دریافتی از منابع خبری، مدعی بودن این گروهک درباره مظلوم واقع شدن مردم بلوچ و اهل تسنن، پوشش خوب و موجهی برای آمریکائیها است. به همین دلیل هر اقدامی از طرف گروهک تروریستی جندالشیطان، مسئله را به دعوای قومی و مذهبی سوق می‌دهد و افکار جهانی را متوجه آمریکائیها نمی‌کند. این موضوع باعث شده است که آمریکائیها نه تنها با انجام عملیات در داخل خاک ایران مخالف نکنند، بلکه از آن حمایت هم می‌کنند. بر اساس همین استدلال آمریکائیها با حمایت از این گروه سه راهکار؛ زنده نگه داشتن تفرقه  بین شیعه و سنی در ایران و منطقه، ایجاد اهرم فشار برای امتیاز گیری در منطقه از ایران و انجام عملیات سخت در ایران را دنبال می‌کنند تا از این طریق بتوانند با مشغول سازی مسؤلین انتظامی و امنیتی در شرق کشور فضای مناسبی برای فتنه گران داخلی فراهم آورند.

منبع: جوان آنلاین