Gerdab.IR | گرداب

تلاش FBI برای شکستن قفل آیفون

تاریخ انتشار : ۲۵ فروردين ۱۳۹۵

در تازه ترین تحول در ارتباط با درگیری اپل و پلیس آمریکا بر سر شکستن قفل آیفون، گزارشی منتشر شده که نشان می دهد اف بی آی با پرداخت پول به هکرها اطلاعات لازم برای این کار را خریداری کرده است.

به گزارش گرداب به نقل از اپل اینسایدر، پول یاد شده صرف خریداری داده های مربوط به یک آسیب پذیری در گوشی آیفون 5 سی شده که عامل حملات تروریستی سن برناردینو از آن استفاده می کرده است.

تماس پلیس فدرال آمریکا با این گروه هکری تنها یک بار اتفاق افتاده و داده های دریافتی برای باز کردن قفل گوشی سید رضوان فاروق کافی بوده است. ماهیت آسیب پذیری که مورد سواستفاده هکرها و پلیس قرار گرفته افشا نشده، اما مناع مطلع می گویند موضوع مربوط به یک آسیب پذیری نرم افزاری است که با سواستفاده از آن می توان سیستم iOS passcode اپل را دور زد.

گزارش جدید با گزارش های قدیمی منتشر شده در مورد دخالت یک شرکت اسراییلی موسوم به Cellebrite در تضاد است. چند هفته قبل خبری منتشر شد دال بر اینکه شرکت یاد شده اطلاعات لازم برای شکستن قفل آیفون  سی را در اختیار وزارت دادگستری آمریکا قرار داده است. هیچ یک از طرفین این درگیری در این زمینه اظهارنظر نکرده اند.