Gerdab.IR | گرداب

توصیه مدیر پنتاگون درباره ویندوز ۱۰

تاریخ انتشار : ۰۱ ارديبهشت ۱۳۹۵

گویا پنتاگونی‌ها اعتماد زیادی به ویندوز جدید مایکروسافت دارند که کارمندانشان را تشویق به استفاده از این سیستم‌عامل می‌کنند.

به گزارش گرداب، گویا دستاوردهای امنیتی مایکروسافت در ویندوز ۱۰ به‌قدری قابل‌توجه و مطمئن است که «تری هالورسن»، مدیر ارشد پنتاگون را به این نتیجه رسانده که کارمندان این نهاد حساس در ایالات‌متحده باید حتی روی سیستم‌های شخصی خود در منزل نیز از آخرین نسخه سیستم‌عامل مایکروسافت استفاده کنند.

هم‌اکنون پنتاگون مشغول به‌روزرسانی همه سیستم‌های رایانه‌ای خود به ویندوز ۱۰ است که این روند برای همه چهار میلیون رایانه‌ای که این نهاد در مراکز مختلف از آن‌ها استفاده می‌کند تا ماه ژانویه سال آینده تکمیل خواهد شد.
در این میان، گویا هالورسن به‌قدری از مایکروسافت و سیستم‌عامل جدید این شرکت مطمئن است که به همه کارمندان توصیه کرده، روی سیستم‌های شخصی خود نیز از ویندوز ۱۰ استفاده کنند.

وی هفته گذشته در یک اجلاس خبری به‌صراحت گفت: اگر از یک رایانه در منزل استفاده می‌کنید، ولی روی آن ویندوز ۱۰ ندارید، در حق خود ظلم کرده‌اید و باید هرچه زودتر به ویندوز ۱۰ به‌روزرسانی کنید.

وی همچنین گفته، این به معنای تأیید بی‌مورد و بی‌دلیل مایکروسافت و ویندوز ۱۰ نیست و ضمن فهرست کردن یکسری از جنبه‌های بارز و توانمندی‌های جدید در این سیستم‌عامل بیان کرده است: امنیت نخستین دلیل بزرگی است که برای استفاده از ویندوز ۱۰ باید در نظر داشت. در این مورد من این محصول نرم‌افزاری را تأیید می‌کنم.

قرارداد بزرگ مایکروسافت با وزارت دفاع آمریکا برای به‌روزرسانی همه سیستم‌های این نهاد به ویندوز ۱۰ یکی از بهترین و بزرگ‌ترین فرصت‌هایی بود که این شرکت برای اشاعه و گسترش سیستم‌عامل جدید خود به دست آورد. این در حالی است که زمان و مهلت تعیین‌شده از سوی مایکروسافت برای به‌روزرسانی رایگان به ویندوز ۱۰ برای کاربران ویندوز ۸ و ۷ در ۲۹ جولای امسال به پایان خواهد رسید.

تأکید پنتاگون بر استفاده کارمندان این شرکت از ویندوز ۱۰ بدون شک بر اعتبار سیستم‌عامل جدید مایکروسافت و تلاش‌های این شرکت در زمینه امنیت خواهد افزود. در همین حال، داده و آمارهای موجود در مورد ضریب امنیتی سیستم‌عامل‌ها و نرم‌افزار‌ها در سال ۲۰۱۵ نیز نشان می‌دهد، به‌رغم باور عمومی، سیستم‌عامل‌های ویندوز با کمترین حفره‌های امنیتی نسبت به رقبایی همچون OS X اپل مواجه بوده‌اند.
منبع: ایتنا