Gerdab.IR | گرداب

شکست ایرباس در برابر هکرها

تاریخ انتشار : ۱۲ ارديبهشت ۱۳۹۵

مقامات امنیتی شرکت هواپیمایی ایرباس اذعان کرده‌اند که این شرکت روزانه با حملات سایبری متعددی که با موفقیت انجام می‌شود روبرو هستند.

به گزارش گرداب؛ طبق گفته مدیر ارشد امنیتی شرکت ایرباس، این شرکت هرساله با حملات سایبری متعددی که از سوی دولت‌ها حمایت می‌شوند روبرو می‌شود.

استفن لینکو (Stephane Lenco)، افسر ارشد امنیتی شرکت ایرباس، در سخنرانی اجلاس ACSC استرالیا عنوان کرد: شرکت ایرباس هرسال با حملات هکری متعددی که تحت حمایت دولت‌ها هستند و همچنین حملات باج افزاری روبرو می‌شود که به‌صورت موفقیت‌آمیز اجرا می‌شوند.

به گفته وی این شرکت روزانه با هزاران حمله مواجه است که از میان آن‌ها به‌طور میانگین روزانه  10 تا 12 حمله بسیار جدی انجام می شود. وی افزود: هکرها و تروریست‌های دولتی نقش اصلی را در این حملات بازی می‌کنند. این مقام ارشد در سخنرانی خود اشاره‌ای به موفقیت‌های هکرها در حملات سایبری داشت و عنوان کرد: انگیزه‌های مالی هکرها در حال افزایش دادن موفقیت‌های فوق‌العاده آن‌ها است.

لینکو در سخنرانی خود به نحوه اجرای باج افزار روی رایانه‌های شرکت پرداخت و توضیح داد که چگونه هکرها می‌توانند با اجرای باج افزار در رایانه آفلاین یکی از کارکنان، بعد از اتصال رایانه به اینترانت به تمام شبکه دسترسی داشته باشند و شروع به رمزگذاری فایل‌های حیاتی نمایند. این‌گونه حملات درصورتی‌که سامانه‌های امنیتی شرکت به‌خوبی نتوانند کار پشتیبان گیری داده‌ها را انجام دهند، می‌تواند ظرفیت عملیات نهفته را در بخش تحقیق و توسعه شرکت نیز داشته باشد. بخش تحقیق و توسعه در شرکت از اهمیت خاصی برخوردار است و اطلاعات بسیار مهمی در این بخش نگهداری می شود که از دست دادن اطلاعات آن می تواند ضربه های سنگین امنیتی و مالی به شرکت وارد کند.

 

این اعترافات در حالی صورت می‌گیرد که سال گذشته نیز این شرکت نسبت به وجود حفره‌های امنیتی در سامانه کنترل یکی از هواپیماهای نظامی خود با مدل A400M، هشدار داده بود.