Gerdab.IR | گرداب

سرمایه‌گذاری بحرین در امنیت سایبری

تاریخ انتشار : ۱۲ ارديبهشت ۱۳۹۵

شرکت بحرینی اینوست کورپ (Investcorp)، با واگذاری شرکت CSIdentity، به شرکت ایرلندی Experian، با قراردادی به ارزش 360 میلیون دلار موافقت کرد.

به گزارش گرداب؛ شرکت CSID در سال 2006 و در تگزاس آمریکا آغاز به کار کرد. این شرکت، یکی از بزرگ‌ترین مجموعه‌های ارائه راهکارهای فناورانه حفاظت در برابر سرقت اطلاعات و امنیت تجهیزات هویتی است که خدمات خود را به نهادها و سازمان‌های دولتی و یا تجاری ارائه می‌دهد. اینوست کورپ، از سال 2009، سرمایه‌گذاری در CSID را آغاز کرد و امروز، تقریباً یکی از مالکین اصلی این شرکت محسوب می‌شود.

اینوست کورپ مدعی است از زمان سرمایه‌گذاری در CSID، این شرکت رشد بالایی داشته و هم‌اکنون به‌عنوان یک پیشتاز در صنعت تجهیزات حفاظتی شناخته می‌شود.

محمد الشروقی (Mohammed Al-Shroogi)، مدیرعامل اینوست کورپ دراین‌باره گفت: «امنیت سایبری، یک موضوع مهم برای اینوست کورپ است که همواره در افق دید مسئولین این شرکت قرار داشته است. طی دهه گذشته، ما موفق شده‌ایم یک موقعیت ممتاز را در این عرصه به دست بیاوریم و در شش شرکت بزرگ فناوری اطلاعات سرمایه‌گذاری کنیم. این برای ما یک موفقیت بزرگ محسوب می‌شود.»

کشورهای عربی حوزه خلیج‌فارس، طی ماه‌های گذشته، تلاش فراوانی را برای ارتقاء امنیت سایبری در این کشورها به کار بسته‌اند و در این راه، اقدام به عقد قراردادهای گسترده با کشورهای صاحب نام در این عرصه کرده‌اند. در اغلب موارد، طرف دوم قرارداد با این کشورها، آمریکا بوده است.