Gerdab.IR | گرداب

انتقاد عجیب یک مسئول از منتقدان تعلل در شبکه ملی اطلاعات!

تاریخ انتشار : ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۵

دبیر شورای عالی فضای مجازی گفت: عده‌ای انتظار دارند مراکز اصلی و نهادی کشور بر سر شبکه ملی اطلاعات به جان یکدیگر بیفتند.

به گزارش گرداب، ابوالحسن فیروزآبادی در مراسم افتتاح پروژه‌های ارتباطی وزارت ارتباطات با بیان اینکه در دنیای شبکه‌ها متاسفانه گاه آدرس غلط داده می‌شود، اظهار کرد: عده‌ای انتظار دارند مراکز اصلی و نهادی کشور برای شبکه ملی اطلاعات به جان یکدیگر بیفتند.

دبیر شورای عالی فضای مجازی گفت: طرح‌هایی که امروز افتتاح می‌شود سرآغازی است بر جبران برخی عقب‌افتادگی‌ها، چرا که ما باید برخی فناوری‌ها را سال‌ها قبل می‌داشتیم.

وی عنوان کرد: امروز سرآغازی است در جهت اجرای این طرح‌ها تا بدین ترتیب محتوای تولید داخل به سمت ارزش یافتن بیشتر گام برداشته و بتواند ارزان‌تر در اختیار مردم قرار گیرد.

او با اشاره به شبکه ملی اطلاعات ابراز کرد: امروز درگاهی نشان داده و بحث مرکز تبادلی را نیز مطرح کردند، اما امیدواریم سایر اجزای این شبکه نیز شکل بگیرد و از سوی دیگر دارندگان محتوا بتوانند با متخصصان مختلف مرتبط شده و بتوانند خدمات خود را ارائه کنند.

فیروزآبادی تصریح کرد: متاسفانه گاهی عقب‌افتادگی و عقب‌ماندگی‌ها به نوعی پرخاشگری تبدیل می‌شود و همین موضوع باعث می‌شود شرکت‌هایی که می‌توانسته‌اند در کشور جایگزین فیس‌بوک، تلگرام و یوتیوب باشند، جای خود را به پلت‌فرم‌های خارجی بدهند.

وی در پایان گفت: متاسفانه در دنیای شبکه‌ها گاهی آدرس‌های غلط داده می‌شود و انتظار می‌رود مراکز اصلی برای مواردی مانند شبکه ملی اطلاعات به جان یکدیگر بیفتند تا بگویند در این حوزه کار انجام می‌شود، اما واقعیت آن است که باید همه ما دست به دست یکدیگر داده و تلاش کنیم شبکه ملی اطلاعات متبلور و محقق شود.