Gerdab.IR | گرداب

تروجانی که به 200 کشور دنیا حمله کرد

تاریخ انتشار : ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۵

یک شرکت امنیت سایبر روسی مدعی است، تروجانی بانکی را شناسایی کرده که به کاربران سیستم‌عامل اندروید در 200 کشور دنیا حمله کرده است.

به گزارش گرداب، شرکت امنیت سایبر داکتر وب (Dr. Web) ادعا می‌کند، یک تروجان بانکی را شناسایی کرده که به 40 هزار کاربر اندروید در 200 کشور دنیا حمله سایبری کرده است. تروجان موردنظر که Android.SmsSpy.88.origin نام دارد اولین بار در سال 2014 شناسایی شد.

متخصصان داکتر وب، ضمن اشاره به قوی‌تر شدن نسخه جدید این بدافزار، گفتند: "مجرمان سایبری تغییرات بسیاری در نسخه جدید این تروجان ایجاد کرده‌اند. در نسخه جدید، تروجان به تمامی بخش‌های سیستم‌عامل اندروید دسترسی پیدا کرده، اطلاعات مربوط به شبکه تلفن همراه، نسخه سیستم‌عامل اندروید، مشخصات تلفن همراه و شماره تلفن همراه قربانی را به سرقت برده و آنها را برای سرورهای فرماندهی و کنترل هکر ارسال می‌کند."

بر اساس گزارش داکتر وب، ترکیه با 18.29 درصد بزرگ‌ترین قربانی این تروجان بوده است. پس از ترکیه، کشورهای هند با 8.81، اسپانیا با 6.9، استرالیا با 6.87، آلمان با 5.77، فرانسه با 3.34، آمریکا با 2.95، ایتالیا با 1.99 و انگلیس با 1.53 درصد قرار دارند. نسخه‌های 4 به بالای اندروید در مقابل این تروجان آسیب‌پذیر هستند.