Gerdab.IR | گرداب

تجاوز به زنان در امریکا، کمترین مجازات را دارد

تاریخ انتشار : ۲۴ شهريور ۱۳۸۹

در حال که اف‌بی‌آی، تجاوز به عنف را پس از قتل، دومین جرم خطرناک در جامعه آمریکا طبقه بندی می‌کند، این جرم با کمترین میزان مجازات در جامعه امریکا روبرو است.

به گزارش گرداب، بر اساس آمار پلیس فدرال آمریکا (اف.بی.آی)، در سال 2009 بیش از 88 هزار و 97 مورد تجاوز به عنف در امریکا گزارش شده است، اما در نشست دیروز کمیسیون قضایی کنگره امریکا، بررسی‌ها نشان داد این جرم اجتماعی با کمترین میزان مجازات در جامعه امریکا روبرو است.

بر اساس تحقیقاتی که در مورد خشونت علیه زنان جامعه امریکا صورت گرفته است، از هر شش زن امریکایی یک نفر در زندگی‌اش مورد تجاوز جنسی قرار می‌گیرد و نیمی از قربانیان این جرائم کمتر از 18 سال سن دارند. در این میان کمتر از پنج درصد مجرمان و متجاوزان به عنف گناهکار شناخته می‌شوند و فقط سه درصد از آنها در زندان هستند و در یک نتیجه گیری کلی می توان گفت از هر 16 متجاوز به عنف در امریکا، 15 نفر آزاد هستند.

این در حالی است که اف‌بی‌آی، تجاوز به عنف را پس از قتل، دومین جرم خطرناک جامعه طبقه بندی می‌کند.

میشل دمپسی(Michelle Dempsey) استاد حقوق دانشگاه ویلانووا دیروز در کمیسیون قضایی کنگره آمریکا گفت: «تجاوز به عنف یکی از جرائمی است که موارد آن کمتر از سایر جرائم به پلیس گزارش می شود، آمارها حاکی است تنها 15 تا 20 درصد موارد ارتکاب به این جرم به پلیس گزارش و در مورد آنها شکایتی مطرح شده است.»

منبع: واحد مرکزی خبر