Gerdab.IR | گرداب

رزمایش سایبرشیلد با محوریت دفاع سایبری

تاریخ انتشار : ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۵

رزمایش سایبر شیلد رزمایشی با حمایت نیروهای گارد ملی آمریکا بود. این رزمایش، در کمپ Atterbury ایالت ایندیانا، برگزار شد.

به گزارش گرداب، سایبرشیلد، یک رزمایش با محوریت تمرین تاکتیک‌های دفاع سایبری بود که برای آموزش، تمرین و ارتقاء مهارت نیروهای گارد ملی، گروه‌های دفاع سایبری شبکه (CND-T)، گروه‌های آنالیز و تحلیل تهدیدات سایبری و رهبران آن‌ها، در زمینه دفاع سایبری برگزار شد. این رزمایش، با حضور بیش از 900 سرباز و افسر نیروی هوایی، دریایی و غیرنظامیان از 47 ایالت مختلف آمریکا برگزار شد. از دیگر اعضای شرکت‌کننده در این رزمایش، اعضای گارد ملی هوایی، ارتش آمریکا، نیروهای ذخیره ارتش، کارکنان نیروی دریایی، نیروهای غیرنظامی، سازمان‌های مختلف دولت فدرال، شرکای بخش صنعتی و دانشگاهیان بودند که توانستند با حضور در سایبرشیلد 2016، مهارت‌ها و توانایی‌های سایبری خود را در رقابت با سایر شرکا، به نمایش بگذارند.

اهداف

    آموزش متمرکز نیروها و ارزیابی توانایی‌های گروه‌های دفاع سایبری شبکه در آمریکا
    بررسی آمادگی نیروها در شرایط بحرانی  

کیفیت رزمایش

هفته اول این رزمایش به برگزاری کلاس‌های آموزشی گذشت. هفته دوم این رزمایش نیز به اجرای عملیاتی آموزش‌های انجام‌شده و استفاده از مهارت‌های دفاعی برای حفاظت از شبکه‌ها سپری شد و نیروها مهارت‌های آموزش‌دیده شده را به‌صورت عملیاتی، به اجرا گذاشتند.

مطابق با سایر رزمایش‌های سایبری، در این رزمایش نیز اعضا به دو دسته مهاجم و مدافع تقسیم شدند. گروه‌های قرمز، یا همان مهاجمان، حملات سایبری را به اهدافی مشخص آغاز کرده و گروه‌های آبی، وظیفه دفاع در برابر این مهاجمان را بر عهده داشتند. چنین آرایشی، سبب شد تا گروه‌های مدافع و مهاجم، حالات واقعی در یک حمله سایبری را تجربه کنند.

مسئولین برگزارکننده رزمایش، مدعی هستند که این رزمایش، از حیث نوع آموزش نیروها، با سایر رزمایش‌های مشابه، متفاوت بوده است، چرا که در این رزمایش، آموزش‌های متفاوتی نیز برای شرکت‌کنندگان در نظر گرفته شد.