Gerdab.IR | گرداب

آگهی فروش میلیونها حساب Linked-In

تاریخ انتشار : ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۵

چند روز قبل هکرها آگهی فروش 117 میلیون حساب کاربری شبکه اجتماعی Linked-In را در اینترنت منتشر کردند. اطلاعات این حساب های کاربری ظاهرا توسط هکرهایی که چهار سال قبل به شبکه اجتماعی Linked-In حمله کردند، برای فروش عرضه شده است و تعداد آن ها به بیش از 100 میلیون حساب می رسد.

به گزارش گرداب به نقل از تلگراف، در آن زمان تصور می شد شمار حساب های هک شده، کسری از این تعداد باشد و شبکه اجتماعی Linked-In اعلام کرد، حساب های مورد حمله را مجددا تنظیم کرده است. اما اکنون این شرکت قصد دارد تدابیر امنیتی را در مقیاس بسیار وسیع تری اجرا کند و در گام نخست گذرواژه تمام این حساب ها را منقضی کرده و از کاربران می خواهد که گذرواژه جدیدی را انتخاب کنند.

در زمان وقوع این حمله، شبکه Linked-In در حدود 165 میلیون کاربر داشت. پس از وقوع حمله فایلی حاوی اطلاعات 6.5 میلیون کاربر در روسیه منتشر شد و شرکت Linked-In مدعی شد اطلاعات این حساب ها از طریق ایمیل هایی که از طرف هکرها با موضوع تغییر رمز عبور ارسال شده بود، هک شده و شرکت گذرواژه تمام این حساب ها را غیرفعال کرده است.

اما یک متخصص امنیتی که به حدود یک میلیون مورد از این حساب ها دسترسی داشت، اعلام کرد به احتمال بسیار زیاد، اطلاعات این حساب ها در اثر یک حمله هکری به دست آمده است.

به منظور افزایش سطح امنیت، تمام گذرواژه های شبکه اجتماعی Linked-In رمزگذاری می شود اما متخصصان معتقدند، فرآیند این کار به گونه ای است که با استفاده از مهندسی معکوس، به سادگی می توان گذرواژه ها را به دست آورد.

کاربران شبکه اجتماعی Linked-In معمولا برای تبادل پیغام های اطلاعات کاری و یافتن فرصت های شغلی از آن استفاده می کنند. اغلب کاربران تمایلی به افشای این نوع اطلاعات ندارند.

مجرمین می توانند مستقیما از اطلاعات این حساب ها استفاده کنند یا با استفاده از گذرواژه آن ها، به سراغ حساب های کاربران در سایر شبکه های اجتماعی بروند.
منبع: ایرنا