Gerdab.IR | گرداب

ثبت ۹۹۷ هزار حمله سایبری علیه بانک ملت

تاریخ انتشار : ۰۹ خرداد ۱۳۹۵

مدیرعامل بانک ملت از پیگیری‌های جدی برای دریافت غرامت بابت تحریم‌ها خبرداد و گفت: تاکنون ۹۹۷ هزار بار از سوی کشورهای عربی به سایت این بانک حمله شده است.

به گزارش گرداب، علی رستگار امروز در جمع خبرنگاران در خصوص نتایج شکایت بانک ملت برای دریافت غرامت از وزارت خزانه داری انگلیس بابت تحریم‌های ناعادلانه ، اظهارداشت: بانک ملت به شدت این موضوع را پیگیری می کند.

وی افزود: این هفته جلسه‌ای با حضور وکلای بانک برگزار می‌کنیم و آخرین مدارک را در اختیار آنها قرار خواهیم داد تا بتوانیم حقانیت خود را که قبلاً ثابت کرده ایم، در بخش خسارت هم ثابت کنیم و بتوانیم در چند ماه آینده موفقیت هایی را در ابن باره بدست آوریم.

وی درباره تصمیمات کاهش نرخ سود بانکی گفت: کاهش نرخ سود بانکی باید با کار کارشناسی بیشتری انجام شود. به تبع کاهش نرخ تورم نرخ سود بانکی هم کاهش می یابد. اگر کاهش نرخ سود در شورای پول و اعتبار به تصویب برسد، بانک‌ها آن را اجرایی خواهند کرد. به اعتقاد بنده اگر بخواهیم کشور را از رکود خارج و رونق اقتصادی ایجاد کنیم، این اقدام با پرداخت سود بالا به سپرده گذاران امکان‌پذیر نخواهد شد. بلکه اگر پول در اختیار بانک‌ها باشد با پرداخت آن به فعالان اقتصادی و ایجاد اشتغال، می توان به بخش تولید و بنگاه های کوچک کمک کرد.

وی از پرداخت 190 هزار میلیارد ریال اعتبار به بنگاه‌های خرد و کوچک در سال گذشته در راستای حمایت از تولید و سه برابر شدن این میزان تسهیلات در سال جاری خبرداد و افزود: کسب و کار در کشور هر روز پیچیده تر می شود و براین اساس بانک‌ها باید به سمت بانکداری جامع الکترونیکی حرکت کنند تا بتوانند نیازهای مشتریان را رفع نمایند.

رستگار با اشاره به اینکه بانکداری بدون شعبه در حال گسترش است، افزود: پیش بینی می شود تا 5 سال آینده در نظام بانکی کشور بخش آی تی و سیستم‌های الکترونیک بر همه بخش‌ها مقدم باشد، بنابراین بانکی موفق تر خواهد بود که به این سیستم‌ها مجهز باشد. در این راستا افتتاح حساب جاری بدون حضور مشتری از طریق سیستم‌های الکترونیکی و بدون نیاز به کاغذ که به محیط زیست هم کمک می کند و صدور کارت‌های هدیه به صورت تلفنی در دستور کار قرار گرفته است.

رستگار خاطرنشان کرد: تاکنون 997 هزار بار از سوی کشورهای عربی به سایت بانک ملت حمله کرده اند اما یکبار هم موفق به هک نشدند.