Gerdab.IR | گرداب

قطر در راه اجرای پروژه امنیت الکترونیک

تاریخ انتشار : ۱۸ خرداد ۱۳۹۵

قطر قصد دارد با اجرای پروژه‌ی امنیت الکترونیک، سطح امنیت سایبری را افزایش داده و همکاری‌های بین‌المللی نیز در این راستا داشته باشد.

به گزارش گرداب، قطر اولین مرحله‌ی پروژه امنیت الکترونیک خود را در مرکز فرماندهی ملی، راه‌اندازی کرد. این پروژه با هدف بهبود سطح امنیت الکترونیک و زیرساخت‌های فناوری اطلاعات و حفاظت از شبکه‌ها، است. خبر مربوط به وجود پروژه‌ی مذکور به‌وسیله‌ی نخست‌وزیر و وزیر داخلی این کشور، اعلام شد.

بر اساس این پروژه، قطر در تلاش است تا مؤسسات و سازمان‌های خود را در برابر تهدیدات امنیت الکترونیک، محافظت کند و آموزش و مشاوره‌هایی در این راستا نیز ارائه دهد. در این پروژه مسائلی مانند نظارت بر زیرساخت‌های فناوری اطلاعات در سازمان‌های دولتی به‌منظور تشخیص و تحلیل تهدیدات سایبری، پاسخگویی به حوادث سایبری، رسیدن به وضعیت امنیت سایبری بهتر و ساخت نیروهای متخصص مورداشاره قرار گرفته است.

همچنین در پروژه‌ی یادشده روی همکاری‌های بین‌المللی و تبادل اطلاعات مربوط به تهدیدات سایبری و پاسخگویی به حوادث سایبری -که نیاز به کمک سایر کشورها دارد- تأکید شده است. چندی پیش نیز این کشور با هند، در زمینه‌ی همکاری در امنیت سایبری، توافق کرد.