Gerdab.IR | گرداب

تلاش فیس بوک برای نفوذ در چین

تاریخ انتشار : ۰۱ تير ۱۳۹۵

مقامات فیس بوک از علاقه خود به حضور قدرتمندانه در بازار چین خبر داده اند و این در حالی است که استفاده از فیس بوک در چین به طور رسمی ممنوع است.

به گزارش گرداب به نقل از وال استریت، شریل سندبرگ از مدیران ارشد فیس بوک در این مورد در نشست سالانه سهامداران این شرکت گفته است: ما در حال مطالعه و یادگیری در مورد بازار چین هستیم و باید ببینیم در این زمینه چه اتفاقی می افتد.

وی افزود: با تعدادی از مشتریان مهم فیس بوک در چین دیدار کرده که از امکانات این شبکه اجتماعی برای نمایش تبلیغات به کاربران خود در خارج از چین بهره می گیرند. فیس بوک در چین دفتر رسمی ندارد، اما به برخی شرکت های چینی تبلیغات می فروشد.

در جریان این نشست سهام داران فیس بوک با خلق طبقه جدیدی از سهام برای فیس بوک موافقت کرده و تمامی هشت مدیر ارشد فیس بوک را در سمت هایشان ابقا کردند.

کارشناسان می گویند با توجه به حمایت اکثریت سهام داران ارشد فیس بوک از زاکربرگ احتمال تغییرات اساسی در این شرکت بعید است و وی به احتمال زیاد برای مدت بسیار طولانی هدایت فیس بوک را در دست خواهد داشت. تلاش برای افزایش حضور در چین از جمله ایده های زاکربرگ نیز هست که در سال های اخیر زبان چینی را نیز یاد گرفته و حتی در سفر اخیر خود به این کشور به این زبان صحبت کرد.