Gerdab.IR | گرداب

استفاده دیرهنگام انگلیس از گوگل

تاریخ انتشار : ۰۵ تير ۱۳۹۵

مردم انگلیس بعد از رای به جدایی از جمع کشورهای عضو اتحادیه اروپا تازه به این فکر افتادند که با جستجو در گوگل متوجه شوند که این اتحادیه چیست.

به گزارش گرداب به نقل از واشنگتن پست، در حالی که بسیاری از رهبران سیاسی و  اقتصادی جهان در حال بررسی تبعات مثبت و منفی این رای مردم انگلیس هستند، ظاهرا خود آنها ابتدا در این زمینه رای داده اند و سپس برای پی بردن به اینکه در مورد چه چیزی رای داده اند در گوگل جستجو کرده اند.

رای اکثر انگلیسی ها به جدایی از اتحادیه اروپا به کاهش بی سابقه ارزش پوند در سی سال اخیر و استعفای دیوید کامرون نخست وزیر این کشور انجامیده و بازارهای مالی جهان را به سقوط کشانده است. به نظر می رسد این اتفاقات انگلیسی ها را به فکر افتاده که در مورد آنچه که به آن رای داده اند بیشتر تحقیق و بررسی کنند.

یک زن انگلیسی در مصاحبه با شبکه آی تی وی این کشور در این مورد گفته است: من به جدایی از اتحادیه اروپا رای دادم و وقتی از خواب بیدار شدم واقعیت برایم شوکه آور بود. اگر فرصت داشتم که دوباره رای دهم به تداوم حضور در اتحادیه اروپایی رای می دادم.

ظاهرا تبعات اقتصادی منفی این رای بسیاری از انگلیسی ها را تکان داده است. بر اساس گزارش گوگل جستجوی انگلیسی ها در مورد پیامدهای رایی که داده اند به شدت افزایش یافته است. بر اساس این گزارش در ساعت یک بامداد فردای روز رای گیری جستجوی جمله " چه اتفاقی می افتد اگر ما اتحادیه اروپا را ترک کنیم" در گوگل به شدت افزایش یافته و سه برابر شده است.

پنج جستجوی برتر انگلیسی ها در مورد همه پرسی یاد شده به شرح زیر بوده است:

1- من در همه پرسی اتحادیه اروپا چگونه رای دهم؟

2- Brexit (مخفف خروج انگلیس از اتحادیه اروپا) چیست؟

3- چه کسی می تواند در این رفراندوم رای دهد؟

4- رفراندوم چه زمانی برگزار می شود؟

5- من کجا می توانم رای بدهم؟

پنج جستجوی برتر انگلیسی ها در مورد اتحادیه اروپا هم به شرح زیر بوده است:

1- ما چرا باید در اتحادیه اروپا باقی بمانیم؟

2- ما چرا باید اتحادیه اروپا را ترک کنیم؟

3- چه اتفاقی می افتد اگر ما اتحادیه اروپا را ترک کنیم؟

4- چه کسی برنده منازعه اتحادیه اروپا شد؟

5- چه کشورهایی در اتحادیه اروپا عضویت دارند؟