Gerdab.IR | گرداب

سرکرده گروه تروریستی خاش در اختیار وزارت اطلاعات است

تاریخ انتشار : ۰۶ تير ۱۳۹۵

داداستان عمومی و انقلاب زاهدان به دستگیری گروهک تروریستی اخیر در خاش که در آن پنج تروریست به هلاکت رسیدند اشاره کرد و گفت: این تیم تروریستی منتسب به گروهک انصارالفرقان است و هم اکنون سرتیم گروه تروریستی خاش در اختیار وزرات اطلاعات است.

به گزارش گرداب، محمدمرزیه صبح امروز در نشست خبری خود به مناسبت هفته قوه قضائیه که در داسرای عمومی و انقلاب زاهدان برگزار شد، اظهار داشت: مبارزه با فساد اقتصادی و قاچاق کالا به عنوان یک آسیب اجتماعی با اقتدار از سوی دستگاه قضایی در استان سیستان و بلوچستان دنبال می‌شود.

دادستان زاهدان با بیان ویژگیهای اخلاقی و معنوی شهید بهشتی گفت: دشمنان نظام و انقلاب و منافقان سعی داشتند با شهادت چهره‌ها و شخصیتهای انقلاب، نظام را باچالش مواجه کنند و منافقان داخلی شهید بهشتی را قبل از به شهادت رساندن ترور شخصیت کردند.

وی با گرامیداشت یاد و خاطره  شهدای 7 تیر خواستار معرفی این شهدا به نسلهای جوان جامعه شد و افزود: اقتدار و آرامش امروز جامعه مدیون خون شهداست و پاسداری و حفاظت از آرمانهای شهدا ضرورت دارد.

کشف مواد مخدر در کیسه های برنج در گمرک میرجاوه دارای ابهام است

دادستان عمومی و انقلاب زاهدان درباره کشفیات اخیرمواد مخدر در داخل کیسه‌های برنج تصریح کرد: این پرونده دارای ابهاماتی است و کار تحقیقات ادامه دارد که آیا این موادمخدر قبل یا بعد  از مرز بارگیری شده است و چنانچه در این پرونده سهل‌انگاری متوجه گمرک میرجاوه باشد از گمرک نیز در این مورد تحقیقات به عمل می‌آید.

سرکرده گروه تروریستی خاش در اختیار وزارت اطلاعات است

وی همچنین به دستگیری گروهک تروریستی اخیر در خاش که در آن پنج تروریست به هلاکت رسیدند اشاره کرد و افزود: این تیم تروریستی منتسب به گروهک انصارالفرقان است و هم اکنون سرتیم گروه تروریستی خاش در اختیار وزرات اطلاعات برای بازجویی قرار دارد.

پرونده  اختلاس گمرک چابهار از افتخارات دستگاه قضایی استان است

مرزیه ازپرونده گمرک چابهار به عنوان افتخارات دستگاه قضایی استان نام برد و تصریح کرد: با وجود فشارهای زیاد به دستگاه قضایی این پرونده درموضوعات ارتشا،اختلاس و قاچاق خودرو مورد بررسی قرار گرفته است و متهم اصلی پرونده گمرک چابهار  رئیس گمرک در این پرونده است که بخشی از پرونده هم اکنون در شعبه 101 جزایی زاهدان درحال بررسی است و همچنین  پرونده زمین‌خواری منطقه آزاد چابهار هنوز رفع اتهام نشده است و به زودی دادگاه این پرونده برگزار می‌شود.

متهم اصلی کلاهبرداری خودرو ممنوع الخروج شده است

دادستان مرکز استان همچنین با اشاره به امنیت استان ضرورت جمع‌آوری و برخورد با سلاحهای غیرمجاز را یک امر مهم دانست که به آن پرداخته می‌شود و تاکید کرد: در پرونده کلاهبرداری خودرو در استان تحقیقات همچنان ادامه دارد و متهم اصلی این پرونده ممنوع الخروج شده است.

سه نفر از کارشناسان مزایده سیلوی زاهدان مجرم شناخته شدند

وی درباره پرونده شرکت غله وخدمات بازرگانی  افزود: در این پرونده نسبت به سه نفر از کارشناسان که ارزیابی دقیق در قیمت نداشتند و دچار جهالت شدند اعلام جرم شده و تلاش می‌شود با نهایت دقت و بررسی سیلوی 66 هزار تنی غله به خود شرکت غله برگشت کند.

فساد اقتصادی چیزی کمتر از فساد موادمخدر نیست

دادستان عمومی وانقلاب مرکز استان تصریح کرد: فساد اقتصادی چیزی کمتر از فساد موادمخدر نیست و هم اکنون در استان بین هفت تا هشت هزار زندانی در زندانهای استان وجود دارد که با راه‌اندازی اردوگاه ایرانشهر بخشی از مشکلات زندانها حل و زندانیان مربوط به استان در دیگر زندانهای کشور به این اردوگاه منتقل می‌شوند.

کشته شدن سه نفر شهروند خاشی به دلیل نزاع طایفه ای بوده است

دادستان عمومی و انقلاب زاهدان با اشاره به کشته شدن سرنشینان خودروی پژو در شب گذشته در شهرستان خاش گفت:در این حادثه سه نفر از شهروندان خاش با شلیک گلوله کشته شدند و یک طفل 8 ساله زخمی شد که پرونده در حال بررسی دقیق است و آنچه شواهد نشان می‌دهد نزاع طایفه ای در این اتفاق صحت بیشتری دارد.

مرزیه درباره شکایت و پرونده دانشگاه سیستان و بلوچستان هم گفت:  این پرونده هم اکنون در شعبه چهار دادگستری استان درحال رسیدگی است و سعی بر این است تا به این پرونده در نهایت سعی و بی‌طرفی دستگاه قضایی و بدون اغراض سیاسی رسیدگی شود.