Gerdab.IR | گرداب

مجلس خبرگان رهبري با صدور بيانيه‌اي تأكيد كرد:

صراط مستقيم سعادت، پيروي از آيت الله العظمي خامنه‌اي است

تاریخ انتشار : ۲۵ شهريور ۱۳۸۹

ولايت فقيه ستون فقرات نظام اسلامي بوده و مقام معظم رهبري حضرت آيت الله العظمي خامنه اي (مدظله العالي) با مديريت و تدبير شايسته خويش بعد از ارتحال امام راحل عظيم الشأن نشان دادند كه تنها شخصيتي هستند كه لباس رهبري امت بر قامت ايشان زيبنده است.

گرداب- هشتمين اجلاس رسمي مجلس خبرگان رهبري دور چهارم، با صدور بيانيه‌اي به كار خود پايان داد. متن كامل اين بيانيه چنين است.

بسم الله الرحمن الرحيم
با حمد و ثناي الهي و سپاس از حضرتش و صلوات بي پايان به پيشگاه حضرت خاتم انبياء(ع) و اهل بيت عصمت و طهارت(ع)، هشتمين اجلاس مجلس خبرگان رهبري دوره چهارم در فضاي معطر از معنويت ماه مبارك رمضان در روزهاي سه شنبه و چهارشنبه بيست و سوم و بيست و چهارم شهريور 1389 برگزار شد. اعضاي مجلس خبرگان با سلام و عرض ادب به محضر ملت شريف و بزرگوار ايران توجه آنان را به نكات زير معطوف مي دارد:

1- اين روزها جهان اسلام عزادار داغ سنگين اهانت به قرآن كريم در آمريكاست. كتابي كه تجلي رب است "لقد تجلي الله لخلقه في كتابه" و تنها كتاب تحريف نشده الهي است. اين توطئه در سلسله حلقه هاي زنجيره اي توطئه عليه اسلام قرار دارد. از كتاب سلمان رشدي مرتد تا كاريكاتورهاي موهن عليه پيامبر اكرم(ص) و تا ساختن فيلم هاي توهين آميز عليه اسلام و ... روشن است كه در عرصه مديريت اين جريان توطئه، به وضوح دست استكبار جهاني به ويژه آمريكا و صهيونيست هاي جنايتكار ديده مي شود.
 
اين تلاش هاي سخيف و ضدانساني خود گوياي گسترش بيداري اسلامي و خيزش سريع اسلام ناب محمدي(ص) در جهان است كه اين چنين دشمنان را سراسميه كرده است. نيز شاهد بزرگي بر صحت فرمايش امام راحل است كه: «دشمني جهان استكبار با ايران اسلامي به خاطر اسلام است.»

مطمئنا واكنش سريع، قاطعانه و هوشمندانه مسلمانان جهان به ويژه ايران اسلامي، مسببان و مباشران اين جنايت را پشيمان خواهد ساخت و درس عبرتي به آن ها خواهد داد كه آنان توان خاموش كردن نور خداوند را نخواهند داشت.

"يريدون ليطفئوا نورالله بافواهم و الله متم نوره ولو كره الكافرون" (سوره صف آيه 8). طبيعي است جهان اسلام به خاطر احترام به اديان و انبياء الاهي قطعا مقابله به مثل با كتاب هاي مقدس ساير اديان را در راستاي تلاش دشمنان در جهت به راه انداختن جنگ مذهبي مي دانند و از آن پرهيز خواهند كرد.

2- خبرگان ملت مثل هميشه بيعت خود را با ولي امر مسلمين تجديد كرده و اعلام مي نمايد ولايت فقيه ستون فقرات نظام اسلامي بوده و مقام معظم رهبري حضرت آيت الله العظمي خامنه اي (مدظله العالي) با مديريت و تدبير شايسته خويش بعد از ارتحال امام راحل عظيم الشأن نشان دادند كه تنها شخصيتي هستند كه لباس رهبري امت بر قامت ايشان زيبنده است. صراط مستقيم سعادت، پيروي راه ولايت فقيه است. مجلس خبرگان از فريب خوردگان و آنان كه خود را از بركات اين كشتي نجات محروم كرده اند مي خواهند هر چه زودتر به دامان ملت بازگردند و بدانند كه مقابله با ملت بزرگ ايران اسلامي، عاقبت مطلوبي نخواهد داشت.

3- حضور فراموش ناشدني امت عزيزمان در راهپيمايي باشكوه روز جهاني قدس از جلوه هاي زيباي ماه مبارك رمضان بود. سلام و درود خداوند بر امت رشيدمان كه مدام افتخار آفريده و مايه عزت اسلام و مسلمين مي گردند.
 
اين راهپيمايي باشكوه، روحي تازه به مقاومت در برابر اشغالگران دميد و پيام نفي مذاكرات ذلت آميز سازش را با خود داشت. امت بزرگ ما در اين راهپيمايي به صراحت گفتند كه راه نجات فلسطين فقط مقاومت در برابر اشغالگران است نه سازش و مذاكره.

در طول بيش از 60 سال اشغال فلسطين مذاكرات سازش پيوسته بستري براي ادامه اشغالگري بوده است. اعضاء مجلس خبرگان، رهبران و مجاهدان فلسطيني را به اتكال به خداوند و ادامه مقاومت در برابر اشغالگران دعوت مي كند كه "ولا تهنوا و لاتحزنوا و انتم الاعلون ان كنتم مومنين" (سوره آل عمران آيه 129).

4- مجلس خبرگان رهبري همگان را به وحدت حول محور ولايت بر پايه اصول و ارزش هاي انقلاب اسلامي دعوت مي نمايد. از مسئولان محترم نظام انتظار مي رود با ولايت مداري و رفتار قانونمدارانه، براي مردم عزيزمان الگوي وحدت باشند. در اين عرصه مسئوليت نخبگان و فرهيختگان جامعه كه از تاثيرگذاري بيشتري برخوردارند از ديگران بيشتر است. امروز "وحدت" عنصر ضروري براي تداوم انقلاب و دفع توطئه هاي گسترده دشمنان است.

5- حادثه دردناك سيل پاكستان كام امت اسلامي را به شدت تلخ كرده است. كمك به اين مسلمانان حادثه ديده از فوري ترين مسائل جهان اسلام است. اعضاي مجلس خبرگان رهبري از مجامع بين المللي و سازمان كنفرانس اسلامي و از مسلمانان جهان به ويژه امت اسلامي كشورمان مي خواهند با كمك رساني شايسته به اين مردم مصيبت ديده، اخوت اسلامي خود را به نمايش گذارده و اثبات كنند كه امت اسلامي يك پيكرند كه چو عضوي به درد آورد روزگار دگر عضوها را نماند قرار.

6- در آغاز سال تحصيلي حوزه ها، دانشگاه ها، مدارس و ساير مراكز آموزشي قرار داريم. اين نهادها اركان اصلي ارتقاء دين و دانش در كشور بوده، سرمايه عظيمي به حساب مي آيند. از تمامي دست اندركاران اين مراكز انتظار مي رود تمام تلاش خود را جهت رشد و ارتقاي علمي و معنوي آنها به كار برند و مطالبات به حق مقام معظم رهبري در اين حوزه ها را كه مطالباتي ارزشمند، كاربردي و سازنده است تحقق بخشند.

7- تساهل و تسامح فرهنگي، دميدن در جريان ملي گرايي، عدم توجه شايسته به مسئله عفاف و حجاب از دغدغه ها و نگراني هاي اعضاي مجلس خبرگان رهبري است. ما به همه نهادهاي فرهنگي كشور هشدار مي دهيم مراقب اين دام باشند كه اين آسيبي جدي براي نظام و انقلاب اسلامي است و از دولت محترم مي خواهيم كه با عملكرد مدبرانه، غيرت مدارانه و شايسته با اين خطر جدي مقابله نمايد و از مسئولين محترم مي خواهيم به منظور جلوگيري از لجاج و دهن كجي در موضوع حجاب، ضمن انجام كار فرهنگي گسترده طرحي شايسته براي آن تهيه و اجرا نمايند.

8- در آستانه اجراي طرح هدفمند كردن يارانه ها، ضمن تاكيد بر مفيد بودن اصل اين طرح، از دولت محترم مي خواهيم تدبيري اتخاذ گردد كه با اجراي اين طرح، فشاري مضاعف بر قشر آسيب پذير جامعه وارد نشود و از مردم عزيزمان مي خواهيم با همكاري با دولت محترم، كمك به اجراي اين طرح سازنده نمايند.

9- موفقيت هاي چشمگير ايران اسلامي در عرصه هاي مختلف علمي، پزشكي، هسته اي، فناوري هوا، فضا و غيره به شدت دشمنان ملت را به خشم آورده و در صددند به هر قيمتي كه شده سد راه اين توفيقات بزرگ گردند، فشارهاي اخير دنياي استكبار عليه ايران اسلامي در اين راستاست ولي دشمنان بايد بدانند كه اين ملت رشيد فاتح قله هاي پيروزي است. به ياري خداوند و عنايات حضرت ولي عصر ارواحنا فداه و وحدت كلمه مردم عزيز، ايران اسلامي از مشكلات عبور خواهد كرد و به فضل خداوند تجلي بخش امت نمونه جهان اسلام خواهد شد.

در پايان ضمن آرزوي قبولي طاعات و عبادات امت خداجويمان در ماه مبارك رمضان و توفيق تداوم نورانيت و معنويت تحصيل شده از بركات شهرالله الاكبر، توفيق روز افزون امت اسلام را در جهت مقابله با توطئه هاي دشمنان و نيز توفيق امت سربلند و سرافراز ايران اسلامي در جهت نيل به قله هاي موفقيت و مقابله با مشكلات از خداوند خواستار بوده، درود و سلام خويش را نثار شهيدان والا مقام به ويژه شهداي عزيز دفاع مقدس كه در سالگرد اين حماسه افتخارآفرين هستيم و امام شهيدان مي نماييم و از خداوند متعال براي آنان علو درجات مسئلت مي كنيم.
مجلس خبرگان رهبري
شوال 1431
24/6/89