Gerdab.IR | گرداب

تازه‌ترین سیستم عامل آیفون هم به زودی هک می‌شود

تاریخ انتشار : ۱۳ تير ۱۳۹۵

اگر چه هنوز اطلاعات رسمی در مورد انتشار نسخه قفل گشایی شده iOS 9.3.2 منتشر نشده، اما کاربرانی که علاقمند به نصب راحت برنامه‌های ثالث بر روی این سیستم عامل هستند می‌توانند به پیشرفت هکرها امیدوار باشند.

به گزارش گرداب به نقل از کریستین دیلی، گروه قفل گشای Pangu که سابقه هک کردن برخی نسخه های قدیمی سیستم عامل iOS را دارند، با حضور در کنفرانس امنیت موبایل MOSEC 2016 در شانگهای از عرضه قریب الوقوع نسخه رمزگشایی شده iOS 9.3.2 خبر داده اند.

یکی از اعضای این تیم می گوید قرار است ابزار رمزگشایی سیستم عامل یاد شده تا یک هفته آینده در دسترس قرار بگیرد. اپل سالهاست می کوشد جلوی رمزگشایی از سیستم عامل های خود را بگیرد. اما سختگیری این شرکت در زمینه نصب برنامه های ثالث بر روی آیفون و آی پد باعث شده افراد زیادی به باز کردن قفل سیستم عامل یاد شده علاقه داشته باشند.

گفتنی است در این سیستم عامل، مشکل حالت کم مصرف در iOS 9 رفع شده و حالا با استفاده از این ویژگی حداقل تا 20 درصد در مصرف انرژی دستگاه‌های مجهز به سیستم‌عامل iOS صرفه‌جویی خواهد شد. ویژگی حالت شب نیز در iOS 9.3 معرفی شده بود تا با استفاده از آن شدت درجه حرارت رنگ در ساعات خاصی در نمایشگر کاهش یابد. اما تا پیش از انتشار بروزرسانی جدید iOS 9.3.2 امکان استفاده‌ی همزمان از حالت کم مصرف و حالت شب وجود نداشت؛ ولی با عرضه‌ی آپدیت یاد شده حالا می‌توانید از این دو قابلیت به طور همزمان بهره ببرید.

همچنین بروزرسانی جدید iOS، مشکل کیفیت پخش صوت که در برخی از دستگاه‌هایی وجود داشت که از طریق بلوتوث به آیفون SE متصل می‌شدند را حل کرده است.