Gerdab.IR | گرداب

مشکلات سیمانتک به نفع هکرها بود

تاریخ انتشار : ۱۹ تير ۱۳۹۵

اگر چه کاربران زیادی از نرم افزارهای امنیتی سیمانتک برای مقابله با تهدیدات موجود در فضای مجازی استفاده می‌کنند، اما دولت آمریکا به تازگی هشدار داده که تعداد زیادی حفره امنیتی در تولیدات این شرکت وجود دارد.

به گزارش گرداب به نقل از سی ان ان، وزارت امنیت داخلی آمریکا معتقد است حفره ها و آسیب پذیری های موجود در تولیدات سمانتک در عمل به هکرها امکان می دهد به درون رایانه های شخصی نفوذ کنند.

بر اساس بیانیه این وزارتخانه، تمامی محصولات ضدویروس با عنوان سیمانتک و نورتون دچار آسیب پذیری های هستند که به هکرها امکان می دهد کنترل یک رایانه را در اختیار بگیرند.

بر اساس آمار منتشر شده در ایالات متحده، ضدویروس های سیمانتک از نظر میزان محبوبیت در رتبه پنجم هستند و بر روی میلیون ها رایانه در سراسر جهان نصب شده اند. بنابراین شرکت های تجاری و نهادهای دولتی زیادی در سراسر جهان به علت استفاده از ضدویروس های سیمانتک در معرض خطر هستند.

با توجه به اینکه تولیدات سیمانتک برای بررسی میزان امنیت رایانه ها به شکلی عمیق به درون آنها نفوذ می کنند، آسیب پذیری های به تازگی افشا شده می توانند بسیار خطرناک باشند. زیرا کدهای مخرب مربوطه به راحتی در بخش های حساسی از رایانه های شخصی قابل اجرا خواهند بود.

اولین بار Tavis Ormandy عضو گروه امنیتی شرکت گوگل مشکلات ضدویروس های سیمانتک را شناسایی کرد. وی آنها را بسیار بد توصیف کرده، زیرا به هکرها امکان می‌دهد، کل سیستم های رایانه ای یک شرکت را مختل کنند. شرکت سیمانتک در واکنش از عرضه وصله های امنیتی و فایل های به روزرسان خبر داده است.