Gerdab.IR | گرداب

پلیس دست به کار شد

سوءاستفاده دزدها از دو بازی موبایلی در آمریکا

تاریخ انتشار : ۲۳ تير ۱۳۹۵

با افزایش محبوبیت بازی موبایلی واقعیت مجازی Pokémon Go تلاش برای سوءاستفاده از آن نیز بیشتر شده است.

به گزارش گرداب؛ در این بازی از دوربین و حسگرهای گوشی شما و البته الگوریتم‌های مبتنی بر مکان، استفاده می‌شود تا بتوانید Pokemon را در دنیای واقعی شبیه‌سازی کنید. به‌این‌ترتیب شما با حرکت در موقعیت‌ها و مکان‌های مختلف شهر خود می‌توانید موجوداتی را در اختیار خود درآورده و سپس آن‌ها را آموزش داده یا با آن‌ها بجنگید.

حال پلیس میسوری می‌گوید دزدان مسلح از این بازی برای فریب قربانیان خود و دزدی از آن‌ها با تهدید اسلحه استفاده کرده‌اند.

مأموران پلیس گزارش‌های متعددی در مورد دزدی با سوءاستفاده از روند این بازی در دنیای واقعی دریافت کرده‌اند و می‌گویند تابه‌حال چهار مظنون را در این زمینه شناسایی کرده‌اند.

دزدان یادشده از بازی پوکمن گو برای جایابی موقعیت‌های خاص در اماکن مختلف سوءاستفاده می‌کنند و وقتی کاربر این بازی برای رسیدن به این موقعیت و نابودی شخصیت مجازی بازی به محل جایابی شده می‌رسد در عمل با دزدان مسلح مواجه می‌شود. افرادی که بدین شیوه از آن‌ها دزدی شده بین 16 تا 18 سال سن داشته‌اند و همگی اهل میسوری بوده‌اند.

آنچه این بازی را جذاب کرده اجبار کاربران تلفن همراه به تحرک و جابجایی در محیط‌های مختلف برای یافتن و شناسایی شخصیت‌های کارتونی مجازی موسوم به پوکمن از طریق تلفن همراه و هدف قرار دادن آن‌ها با استفاده از توپ‌های مجازی است؛ اما اجرای بازی یادشده علاوه بر دزدی مشکلات دیگری را هم به همراه آورده که ازجمله آن‌ها می‌توان به کشف یک جسد توسط یک نوجوان در وایومینگ اشاره کرد؛ بنابراین بازی مذکور از امنیت کافی هم برخوردار نیست.

بازی Pokemon Go درهرحال حاضر برای اندرید و iOS و در چند کشور منتخب در دسترس قرارگرفته است. این بازی که محصول مشترک کمپانی معروف بازی‌سازی نینتندو (Nintendo) و توسعه‌دهندگان Niantic Lab است، در حال حاضر نسخه اندرید آن از طریق پلی استور و نسخه iOS آن از طریق اپ استور در دسترس طرفداران قرارگرفته است.