Gerdab.IR | گرداب

مصرف «دیتا» سیم‌کارت‌تان را کنترل کنید

تاریخ انتشار : ۲۷ تير ۱۳۹۵

هر یک از اپراتورهای تلفن همراه با ارائه بسته‌‌های متنوع اینترنتی سعی دارند کاربران خود را بیشتر از گذشته راضی نگه دارند.

به گزارش گرداب، فرق نمی‌کند بسته‌ اینترنتی هفتگی انتخاب کنید یا ماهانه وقتی سرتان با گوشی مشغول باشد این بسته‌ها زودتر از زمانی که فکرش را کنید تمام می‌شود. اما گاهی اوقات با اینکه حواس‌تان نسبت به مصرف بسته‌های اینترنت همراه جمع است، این بسته‌ها بسرعت تمام می‌شود. نگاهی به کامنت‌های کاربران اپراتورهای مختلف در شبکه‌های اجتماعی نشان می‌دهد که اکثر این کاربران از اتمام سریع بسته‌های اینترنتی خود گله‌مند هستند.

اگر شما هم جزو این کاربران هستید و می‌خواهید لحظه به لحظه میزان مصرف دیتای سیم‌کارت خود را کنترل کنید می‌توانید در این زمینه از برنامه‌های مانیتورینگ مخصوص استفاده کنید. از جمله بهترین‌ برنامه‌ها در این زمینه اپلیکیشن Network Monitor است.

این برنامه به‌صورت لحظه‌به‌لحظه میزان ارسال و دریافت فایل از طریق اینترنت سیم‌کارت را کنترل می‌کند. همچنین این اپ به کاربران خود اجازه شخصی‌سازی نمایش اطلاعات میزان مصرف دیتا را نیز می‌دهد. برای مثال کاربران می‌توانند نمایشگر میزان ارسال و دریافت دیتای سیم‌کارت خود را در هر گوشه‌ای از صفحه که بخواهند قرار داده، رنگ آن را تغییر دهند یا میزان شفافیت آن را به دلخواه تنظیم کنند.

البته مانیتورینگ میزان مصرف اینترنت از طریق این اپ تنها محدود به کنترل دیتای سیم‌کارت نمی‌شود بلکه اپلیکیشن Network Monitor به شما اطلاعات آماری جالبی از میزان مصرف اینترنت wi-fi که از آن استفاده می‌کنید را نیز می‌دهد. قابلیتی که شاید دیگر رقیبان این اپ نداشته باشند. همچنین این برنامه، اپلیکیشن‌های روی گوشی شما که میزان مصرف اینترنت‌شان بالاست را نیز معرفی می‌کند. اپلیکیشن Network Monitor به صورت رایگان در اختیار کاربران اندرویدی قرار گرفته است.