Gerdab.IR | گرداب

واکنش اینستاگرامی سیدحسین خمینی به کودتای ترکیه

تاریخ انتشار : ۲۷ تير ۱۳۹۵

حسن خمینی در صفحه اینستاگرام خود، شکست کودتای ترکیه را با کودتای نوژه مقایسه کرد.

به گزارش گرداب؛ پس از شکست زود هنگام کودتای نیروهای ترکیه، سید حسن خمینی در صفحه اینستاگرام خود، این کودتا را با کودتای نوژه مقایسه کرد و گفت اگر اراده ملت با عزم و تصميم همراه باشد، کسی نمی‌تواند کودتا کند و اگر کودتا کند با شکست مواجه می‌شود.

گفتنی است؛ کودتای نوژه، حرکت نظامی بود که چندی پس از به قدرت رسیدن نظام جمهوری اسلامی در ایران، توسط تنی چند از افسران ارتش شاهنشاهی ایران و با تمرکز افسران نیروی هوایی شاهنشاهی برای بازگرداندن شاپور بختیار و حذف خمینی و نابودی رژیم نوپای جمهوری اسلامی، طرح‌ریزی شده بود.

حسن خمینی اینگونه مقایسه کرد:"اين روزها كه كودتا در تركيه شكست خورده است، به ياد سخنرانى امام بعد از شكست كودتاى نوژه افتادم. ايشان در آن سخنرانى مى فرمايند:"خوب ، اينها نمي فهمند كه اگر فرضا هم شما ازپايگاه همدان پا شده بوديد و آمده بوديد و فرض كنيد چند تا جا [را] هم كوبيده بوديد،شما بالاخره بايد زمين هم بياييد يا همان آسمان مي مانيد؟ ما از اين امور نمي ترسيم". جايى كه مردم حاضر باشند و اراده ملت با عزم و تصميم همراه باشد و كسانى آماده فداكارى باشند ، نتيجه معلوم است. ضمن اينكه در روزگار شبكه هاى اجتماعى امكان كودتا وجود ندارد".

حسن خمینی