Gerdab.IR | گرداب

جزئیات هک تلگرام 25000 زن

تاریخ انتشار : ۳۰ تير ۱۳۹۵

عاملان هک تلگرام بیش از 25 هزار زن و دختر در کشور دستگیر شدند. خواهر و برادر جوان پس از دستگیری انگیزه خود را اخاذی اعلام کردند.

به گزارش گرداب، سرهنگ سیدموسی حسینی رئیس پلیس فتا استان فارس گفت: دختر جوان شیرازی با ارائه مرجوعه ای قضایی به پلیس فتا مراجعه و اظهار كرد اکانت تلگرامش  هک و در اختیار شخصی دیگر قرار گرفته است. با توجه به دسترسی فردی ناشناس به اطلاعات موجود در اکانت شامل کانتکت ها، تصاویر و پیام ها و ... اقدام به اخاذی از وی می كند. 

وی افزود: در مدت 48 ساعت 16 فقره پرونده دیگر با موضوع مشابه به این یگان واصل که با توجه به اهمیت موضوع، پرونده به صورت ویژه در دستور کار کارشناسان قرار گرفت. 

رئیس پلیس فتا استان فارس اظهار كرد: پس از بررسی مشخص شد در تمامی پرونده های مفتوحه شخصی با تلفن همراه با شکات كه بیشتر زن و دختر هستند تماس گرفته  و خود را به عنوان یکی از دوستان آنان معرفی و درخواست کد ارسال شده به گوشی شکات را می کند. 

سرهنگ حسینی ادامه داد: قربانیان نیز بدون احراز هویت اصلی فرد تماس گیرنده کد درخواستی را به فرد تماس گیرنده ارسال می كنند و بلافاصله اکانت تلگرام آنها هک می شود. 

وی بیان كرد: شاکیان عنوان داشتند با توجه به صدای زنانه، متهم مونث بوده و به تمام مشخصات شناسنامه ای آنها دسترسی داشته است. 

رئیس پلیس فتا استان فارس گفت: در این پرونده ها هر 16 شاکی اظهار داشتند متهم یا متهمان با استفاده از شماره های مختلف با قربانیان تماس، پس از معرفی خود به عنوان یکی از دوستان نزدیک اقدام به اخذ کد تلگرام و دسترسی به آن می کرده است. 

وی افزود: با بررسی های فنی و تخصصی افسران این پلیس متهمان شناسایی و با هماهنگی مقام قضایی به دادسرای شیراز اعزام شدند. 

رئیس پلیس فتا استان فارس بیان كرد: متهمین این 16پرونده، خانم و آقایی بودند که باهم نسبت خواهر و برادری دارند که در خصوص موارد اتهامی به بزه انتصابی خود اعتراف كردند. 

سرهنگ حسینی اظهار كرد: این دو متهم از کاربران تلگرامی که به صورت غیر مجاز به پروفایل آنها متصل شده اند علاوه بر یك هزار و 700 عکسی که از صفحه گوشی (اسکرین شات) گرفته اند، حدود25 هزار و 500 شماره تلفن موجود در تلفن همران شاکیان را استخراج كرده و همین بزه را برای شماره های جدید به دست آمده تكرار كرده اند. 

وی افزود: بیشتر قربانیان زن و از استان های فارس، خوزستان، بوشهر، هرمزگان، تهران، كهگیلویه و بویراحمد و اصفهان بوده اند. 

رئیس پلیس فتا استان فارس از کاربران شبکه های اجتماعی به خصوص تلگرام درخواست كرد به هیچ وجه به کسانی که در شبکه های اجتماعی از شما درخواست ارسال کدی خاص را دارند و یا درخواست ارسال اطلاعات شخصیشان را دارند اعتماده نکرده حتی اگر از سوی اکانت خانواده و یا دوست صمیمی آنها باشند و بعد از احراز هویت اصلی شخص درخواست کننده اطلاعات، با رعایت نکات امنیتی به درخواستشان پاسخ دهید.