Gerdab.IR | گرداب

طرح جالب بازیافت انواع سی‌دی

تاریخ انتشار : ۳۱ تير ۱۳۹۵

معاون امور صنایع و معادن سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان از ارائه طرح صنعتی بازیافت انواع سی‌دی با ظرفیت سالانه 840 تن در این استان خبر داد.

به گزارش گرداب، کریم توکل‌نیا در جریان بازدید از واحدهای تولیدی این شهرستان با اشاره به آماده‌سازی زیرساخت‌های ایجاد واحدهای صنعتی در گیلان اظهار کرد: جذب سرمایه‌گذاران برای ایجاد واحدهای صنعتی از جمله برنامه‌های سازمان صنعت، معدن و تجارت استان است.

وی به ارائه طرح صنعتی بازیافت انواع سی‌دی با ظرفیت سالانه 840 تن در گیلان اشاره کرد و افزود: وجود بازار مناسب و مواد اولیه دلیل ارائه طرح مذکور در استان است.

معاون امور صنایع و معادن سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان با بیان اینکه شهرک صنعتی آستارا برای ایجاد طرح صنعتی بازیافت انواع سی‌دی در نظر گرفته شده است، تصریح کرد: استفاده از امکانات موجود در شهرک از ویژگی‌ها و مزایای شهرک صنعتی آستارا محسوب می‌شود.

توکل‌نیا، شهرک صنعتی آستارا را دارای زیرساخت‌های آب، برق، گاز، تلفن و اینترنت، راه اصلی و فرعی، بندر و مناطق آزاد و ویژه اقتصادی خواند و بیان کرد: شهرک مذکور 180 کیلومتر تا فرودگاه فاصله دارد.

وی در ادامه به ارائه طرح صنعتی تولید عایق‌های الاستومری و مخازن در گیلان اشاره کرد و گفت: سالانه 900 تن ظرفیت طرح مذکور است.

معاون امور صنایع و معادن سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان با اشاره به اینکه وجود بازار مناسب با توجه به قابلیت‌های جایگزینی با عایق پشم شیشه و پشم سنگ از ویژگی‌های ارائه طرح صنعتی تولید عایق‌های الاستومری و مخازن در استان است، خاطرنشان کرد:  واحد مشابه طرح مذکور در گیلان وجود ندارد.

توکل‌نیا به ایجاد طرح صنعتی تولید عایق‌های الاستومری و مخازن در شهرک صنعتی سفیدرود رشت اشاره کرد و یادآور شد: استفاده از امکانات موجود در شهرک از مزایا و ویژگی‌های شهرک صنعتی سفیدرود رشت است.

وی با بیان اینکه زیرساخت‌های آب، برق، گاز، تلفن و اینترنت، راه اصلی و فرعی و فرودگاه در شهرک صنعتی سفیدرود رشت وجود دارد، اظهار کرد: شهرک مذکور 30 کیلومتر تا فرودگاه فاصله دارد.

معاون امور صنایع و معادن سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان به وجود مواد اولیه EPDM در داخل کشور اشاره کرد و افزود: عراق، پاکستان، افغانستان و کشورهای آسیای میانه از اهداف صادراتی طرح صنعتی تولید عایق‌های الاستومری و مخازن در استان است.

توکل‌نیا همچنین با اشاره به ارائه طرح صنعتی تولید درزگیر درب و پنجره در گیلان، بیان کرد: سالانه 500 تن ظرفیت ارائه طرح مذکور در استان است.

وی، نیاز روزافزون به محصول درزگیر درب و پنجره با توجه به اهمیت بهینه‌سازی مصرف انرژی را دلیل ارائه طرح خواند و تصریح کرد: مصرف متنوع و نبود واحد مشابه در گیلان از دیگر دلیل‌های ارائه طرح صنعتی تولید درزگیر درب و پنجره در استان است.

معاون امور صنایع و معادن سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان، شهرک صنعتی شفت را محل ایجاد طرح صنعتی تولید درزگیر درب و پنجره عنوان کرد و گفت: استفاده از امکانات شهرک از ویژگی‌ها و مزایای شهرک صنعتی شفت است.

توکل‌نیا با بیان اینکه شهرک صنعتی شفت از زیرساخت‌های آب، برق، گاز، تلفن و اینترنت، راه اصلی و فرعی برخوردار است، خاطرنشان کرد: شهرک مذکور 30 کیلومتر تا فرودگاه و 50 کیلومتر تا بندر فاصله دارد.