Gerdab.IR | گرداب

معاون معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور خبر داد

تدوین پیوست فناوری برای قراردادهای کلان

تاریخ انتشار : ۰۲ مرداد ۱۳۹۵

معاون معاونت علمی و فناوری رئیس‌جمهور گفت: پیوست فناوری با هدف رفع موانع تولید و انتقال دانش فنی برای قراردادهای کلان کشور تدوین می‌شود.

به گزارش گرداب، بیرنگ معاون معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور امروز در همایش فرصت‌های سرمایه‌گذاری و کسب و کار در صنعت ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران از تدوین پیوست فناوری برای قراردادهای کلان کشور خبرداد و گفت: این پیوست موضوعاتی از جمله آموزش نیروی انسانی و برون‌سپاری تحقیقات شامل می‌شود.

وی در این باره توضیح داد: این پیوست در راستای رفع موانع تولید در این معاونت در دست تدوین است و زمینه انتقال دانش فنی در زمینه فناوری را در قراردادهای کلان فراهم می‌کند.

بیرنگ در بخش دیگری از سخنان خود گفت: ایران هجدهمین کشور دنیا از نظر برابری تولید ناخالص داخلی GDP و قدرت خرید است.

وی با اشاره به رتبه ششم ایران در فناوری نانو و جایگاه ویژه ایران در دانش سلول‌های بنیادی، گفت: در 2 سال گذشته سرمایه‌گذاری‌های خارجی در حوزه فناوری‌های جدید انجام شده و تسهیلاتی برای این موضوع در نظر گرفته شده است.

وی با اشاره به این تسهیلات گفت: شرکت‌های متشکل از سهامدار خارجی و شرکت دانش‌بنیان مشمول معافیت‌های مالیاتی و گمرکی می‌شوند و در 2 سال گذشته 100 شرکت با سهامداری مشترک خارجی، داخلی تائیدیه دانش‌بنیان اخذ کردند.

وی تصریح کرد: امکان دریافت خدمات تخصصی و مشاوره‌ای و امکان برخورداری از مشوق‌های دولتی تا سقف 80 درصد برای شرکت‌ها فراهم است.

بیرنگ همچنین با بیان اینکه پارک فناوری پردیس، پارک پیشروی کشور در حوزه فناوری است، گفت: این پارک میزبان سرمایه‌گذاران خارجی خواهد بود و اختصاص منطقه ویژه‌ای در کشور برای سرمایه‌گذاری خارجی در این پارک در دست مذاکره است.

وی یادآور شد: سرمایه‌گذاران خارجی برای مشارکت با طرف ایرانی در پارک‌های فناوری و مناطق آزاد تجاری امکان فعالیت دارند.