Gerdab.IR | گرداب

واشنگتن پست افشا کرد:

سرگرمی نظامیان آمریکا در افغانستان؛ مثله کردن اجساد

تاریخ انتشار : ۲۸ شهريور ۱۳۸۹

یک روزنامه غربی در گزارشی با اشاره به آخرین جنایات نظامیان آمریکا علیه غیرنظامیان افغان نوشت: قطعه قطعه کردن اندام، عکاسی از اجساد و جمع آوری جمجمه و استخوانهای غیرنظامیان افغانی سرگرمی مورد علاقه سربازان آمریکایی است.

به گزارش گرداب، واشنگتن پست امروز یکشنبه در گزارشی افشا کرد که گروهی از نظامیان آمریکایی برای سرگرمی بعد از کشتن غیرنظامیان افغان، اندام آنها را قطعه قطعه می‌کنند، از اجساد آنها عکس می‌گیرند و به جمع آوری جمجمه و استخوان‌های کشته شدگان می‌پردازند.

این روزنامه آمریکایی در ادامه می‌نویسد: داستان کشتار غیرنظامیان زمانی آغاز شد که زمستان گذشته یک افغانی به یک سرباز آمریکایی نزدیک شد و این نظامی با فریب دیگران و پرتاب نارنجک به سوی زمین اعلام کرد که مورد تهاجم طالبان قرار گرفته و سربازان مرد افغانی را به گلوله بستند.

در همین حال پدر یکی از نظامیان آمریکایی می‌گوید: پس از آنکه پسرم داستان اولین کشتارش را به من توضیح می‌داد، بارها سعی کردم که به ارتش آمریکا در این باره هشدار دهم تا جلوی چنین جنایاتی گرفته شود.

همچنین اسناد منتشر شده از سوی ارتش آمریکا نشان می‌دهد که 12 نظامی این کشور غیرنظامیان افغانی را برای سرگرمی خود کشته، جنازه آنها را قطعه قطعه می‌کردند و انگشتان آنها را به عنوان یادگاری نزد خود نگاه می‌داشته و از قربانیان عکس می‌گرفتند.

بر اساس اسناد منتشر شده ارتش آمریکا، پنج آمریکایی به قتل غیرنظامیان افغانی و هفت فرد دیگر متهم به مشارکت در مخفی کاری قتل‌های صورت گرفته متهم هستند. تمام این نظامیان در سالهای 2009 و 2010 در نزدیکی قندهار در جنوب افغانستان عملیات نظامی انجام می‌دادند.

افشای جنایات نظامیان آمریکایی در افغانستان سبب برافروخته شدن خشم و انزجار افغانی‌ها از نیروهای ناتو شده و این گزارش در حالی منتشر می‌شود که وب سایت ویکی لیکز چندی پیش حقایقی را درباره جنگ افغانستان فاش کرد که بزرگترین نشت اطلاعاتی تاریخ ارتش آمریکا نام گرفت.

در این اسناد، گزارشهای روزانه جنگ افغانستان 92 هزار و 201 مورد، گزارش داخلی درباره عملیاتهای ارتش آمریکا در افغانستان از ژانویه 2004 تا دسامبر 2009، همچنین تهدیدهای گزارش شده از سوی منابع اطلاعاتی، برنامه‌های نیروهای ائتلاف، توضیحی از حملات دشمنان و بمبهای جاده‌ای، گزارشهای مربوط به دیدار با مقامات و سیاستمداران محلی که اغلب آنها محرمانه بوده‌اند وجود داشت.

منبع: مهر