برنامه SwiftKey که در اصل برای حدس زدن کلمه یا شکلک بعدی مورد استفاده کاربران طراحی شده، می تواند کاربران را با افشای آدرس و شماره تلفنشان به طور جدی به دردسر بیندازد.
تاریخ انتشار: ۱۰ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۵:۴۸
کد خبر: ۲۲۳۹۰
به گزارش گرداب به نقل از دیجیتال ترندز، مایکروسافت امسال شرکت انگلیسی سازنده SwiftKey را خریداری کرد تا از فناوری های پیشرفته آن در حوزه هوش مصنوعی به نفع خود استفاده کند. اما به نظر می رسد حفره امنیتی این برنامه باعث شود کاربران تمایل خود به استفاده از SwiftKey را از دست بدهند.

اولین بار زمانی SwiftKey متوجه این مشکل شد که برخی کاربران برنامه یاد شده از پیشنهاد لغات و اصطلاحات نامعمول و غیرمرتبط توسط آن برای تایپ خبر دادند. در برخی موارد هم در زمان استفاده از گوشی ایمیل کاربران توسط این برنامه نمایش داده شده است. SwiftKey می گوید در تلاش است تا مشکل یاد شده را برطرف کند.

SwiftKey این رخداد را یک مشکل امنیتی نمی داند، اما به نظر می رسد هکرها با سوءاستفاده از یک آسیب پذیری در برنامه مذکور توانسته باشند به اطلاعات خصوصی کاربران واز جمله ایمیل های انها دسترسی پیدا کنند. این شرکت می گوید اکثر کاربران به علت وقوع این مساله دچار مشکل نشده اند و افراد نگران می توانند با ایمیل  reviews@swiftkey.com مکاتبه کنند.

برخی کاربران می گویند افشای تلفن ها و ایمیلهایشان توسط سویفت کی موجب تماس برخی افراد کلاهبردار برای سواستفاده های مالی شده است. 
نظر شما :
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد