Gerdab.IR | گرداب

رئیس اتحادیه موبایل خبر داد:

بررسی ابعاد مختلف قاچاق موبایل در حضور دادستانی

تاریخ انتشار : ۱۵ مرداد ۱۳۹۵

رئیس اتحادیه موبایل و لوازم صوتی و تصویری از برگزاری جلسه‌ای با حضور اعضای اتحادیه‌ها و دادستانی برای بررسی ابعاد طرح رجیستری گوشی موبایل و قاچاق این کالا خبر داد.

به گزارش گرداب، ابراهیم درستی، با اشاره به برگزاری جلسه با حضور اتحادیه‌ها از جمله اتحادیه‌های مرتبط با تلفن همراه و دادستانی تهران پیرامون موضوع قاچاق کالا به ویژه کالای تلفن همراه خبر داد و جزئیات این جلسه را تشریح کرد.

رئیس اتحادیه موبایل و لوازم صوتی و تصویری افزود: در این جلسه اتفاق نظر اعضای اتحادیه‌ها برای مبارزه با کالای قاچاق اعلام شد و تمامی اعضا معتقد بودند که مبارزه با کالای قاچاق باید در گلوگاه‌ها و پیش از رسیدن به واحدهای صنفی انجام شود تا آرامش در سطح بازار برهم نخورد.

وی ادامه داد: از گلوگاه ورود کالا تا بازار تهران هزار کیلومتر فاصله است و باید شرایطی که باعث می‌‌شود کالای قاچاق بدون مزاحمت این مسیر را طی کند و به بازار برسد از بین برود.

درستی با اشاره به اینکه مبارزه با قاچاق با از بین بردن انگیزه قاچاق حاصل می‌شود، گفت: در زمینه گوشی تلفن همراه تعرفه واردات یکی از انگیزه‌های قاچاق است که کاهش تعرفه می‌تواند این زمینه را از بین ببرد.

رئیس اتحادیه موبایل و لوازم صوتی و تصویری همچنین از کشف چند محموله گوشی قاچاق در هفته‌های گذشته خبر داد و گفت: در پی تصویب اقدامات مبارزه با قاچاق گوشی تلفن همراه چندین محموله تاکنون در استان‌های مختلف کشف شده که در این باره یک متهم که اقدام به توزیع گوشی‌های قاچاق با هولوگرام‌های قاچاق می‌کرد نیز بازدداشت شده است و کشف چند کانتینر گوشی قاچاق نشان می‌دهد که این افراد خاطی برای نخستین بار اقدام به این کار نکرده‌اند و پیش از این نیز در واردات قاچاق تجربه داشته است.

درستی نتایج برگزاری جلسات مشترک با حضور اصناف و دادستانی برای مبارزه با کالای قاچاق را مثبت ارزیابی کرد و گفت: طبق اعلام این جلسات قرار است ادامه‌دار باشند.