Gerdab.IR | گرداب

اینترنت ونزوئلا در کما!

تاریخ انتشار : ۱۷ مرداد ۱۳۹۵

وضعیت افتضاح ونزوئلا با بی‌پولی سرویس‌دهندگان اینترنت، موبایل و تلفن به اوج خود رسیده است و بیم آن می‌رود که به‌زودی اینترنت و موبایل از دسترس مردم خارج شود.

به گزارش گرداب، سرویس‌دهندگان اعلام کرده‌اند قادر به پرداخت پول به کمپانی‌های مخابراتی خارجی برای دریافت اینترنت و سرویس‌های تلفنی نیستند و به همین خاطر اغلب سرویس‌های رومینگ در این کشور قطع‌شده است.

از سوی دیگر به دلیل تورم افسارگسیخته حکومت مادورو (راننده اتوبوسی که رئیس جمهورشده) بسیاری از مردم قادر به پرداخت قیمت‌هایی که هرلحظه بالا می‌رود، نیستند و دو کمپانی Telefonica SA و Corp. Digitel CA سرویس‌های رومینگ خود را قطع کرده‌اند.

این اپراتورهای مخابراتی سعی کرده‌اند هزینه‌های خود را بر دوش مردم بگذارند، اما توسط دولت مادورو تهدید شده‌اند و مادورو اعلام کرده اگر شرکت‌های مذکور قادر به مدیریت خود نیستند، می‌توانند کمپانی خود را به دولت واگذار کنند.

ونزوئلا دارای یکی از پایین‌ترین سرعت‌های اینترنت در جهان است. (گفته می‌شود ۱.۹ مگابیت بر ثانیه) و دامنه سانسور وب‌سایت‌ها نیز اوج گرفته است.

گفته می‌شود ۳۷۲ وب‌سایت اخیراً فیلتر شده‌اند که ۴۴ درصد آنها به دلیل خریدوفروش دلار در بازار سیاه بسته‌ شده‌اند و بقیه آنها نیز به دلیل انتشار اخبار نارضایتی از مادورو مسدود شده‌اند.