Gerdab.IR | گرداب

هک فرودگاه‌های ویتنام

تاریخ انتشار : ۱۹ مرداد ۱۳۹۵

هکرهای چینی پس از هک 21 فرودگاه ویتنام موفق به سرقت اطلاعات 411 هزار نفر از مشتریان این هواپیمایی شدند.

به گزارش گرداب؛ بررسی‌های کارشناسان امنیتی نشان می‌دهد که برخی از فرودگاه‌های ویتنام 29 جولای موردحمله هکری قرارگرفته‌اند. تحقیقات اخیر نشان می‌دهد هکرها پس از حمله به فرودگاه‌های بین‌المللی Noi Bai و Tan Son Nhat یک پیام توهین‌آمیز ضبط‌شده را توسط سیستم پخش این دو فرودگاه پخش کردند. مقامات ویتنام بر این باورند که درمجموع 21 فرودگاه در این حمله مورد هجوم هکرها قرار گرفتن. این در حالی است که با تلاش کارشناسان امنیت سایبری فعالیت فرودگاه‌ها پس از چند ساعت به حالت اولیه خود بازگشت.

 هک فرودگاه‌های ویتنام

بررسی‌های اخیر از منابع ویتنام نشان‌دهنده این است که گروه چینی 1937CN با گرایش‌های ملی‌گرایانه، مسئولیت حملات اخیر علیه فرودگاه‌های ویتنام را به عهده گرفت. این در حالی است که حملات گسترده دیگری روی وب‌سایت‌های ویتنام صورت گرفته است که این گروه مسئولیت این حملات را به عهده گرفته است.

به خطر افتادن اطلاعات مشتریان هواپیمایی ویتنام

پس‌ازاین اقدام، مهاجمان با قرار دادن یک تصویر روی وب‌سایت هواپیمایی ویتنام فعالیت مخرب خود را به پایان رساندند. اطلاعات به سرقت رفته توسط مهاجمان شامل آدرس و شماره کارت‌های اعتباری 411 هزار نفر از مشتریان این هواپیمایی بود. به دنبال این افشاگری دو بانک ویتنام برای جلوگیری از تقلب در حساب‌های کاربری که به سرقت رفته بودند اقدامات فوری را انجام دادند.

بررسی‌های اخیر موسسه امنیتی IBM حاکی از آن است که امروزه زیرساخت‌های حمل‌ونقل به‌طور فزاینده‌ای در معرض حملات سایبری قرارگرفته‌اند؛ و از این زیرساخت‌ها به‌عنوان یکی از مهترین اهداف هکرها نام‌برده می‌شود.