Gerdab.IR | گرداب

افزایش نگرانی‌ها از حمله‌ی سایبری به انتخابات آمریکا

تاریخ انتشار : ۲۰ مرداد ۱۳۹۵

متخصصان امنیت سایبری، امکان بالقوه‌ی وقوع حملات مشابه نفوذ به حزب دموکرات، به کمپین‌های انتخاباتی دیگر و سیستم‌های انتخابات را در ماه‌های آینده، زیاد می‌دانند.

به گزارش گرداب؛ نفوذ اخیر به کمیته‌ی ملی حزب دموکرات و سرقت اطلاعات آن، نگرانی‌های بسیاری را در مورد امکان تأثیر یک حمله‌ی سایبری بر نتیجه و روند برگزاری انتخابات، سبب شده است. کمپین نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری، هیلاری کلینتون اعلام کرد: حمله به حزب دموکرات، سبب سرقت اطلاعات تحلیلی بسیاری، شده است.

متخصصان امنیت سایبری، امکان بالقوه‌ی وقوع حملات مشابه به کمپین‌های انتخاباتی را در ماه‌های آینده، زیاد می‌دانند.

باب هنسمن، کارشناس شرکت امنیتی فورس پوینت معتقد است کمپین‌های انتخاباتی، برای هکرها، اهداف راحتی هستند. وی علت این امر را تعداد زیاد اعضای فعال آن و استفاده‌ی آن‌ها از رایانه‌ها و تلفن‌های همراه شخصی می‌داند.

باوجود نبود مدارک موثق و تکذیب رسمی روسیه، امکان دست داشتن روسیه در حمله به حزب دموکرات که از سوی برخی مسئولان و متخصصان مطرح‌شده است، مخاطرات را در این حوزه افزایش می‌دهد زیرا مداخلات خارجی درروند انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، مسئله‌ی بسیار مهمی است.

تحلیل گران امنیت سایبری معتقدند دولت آمریکا باید به‌محض یافتن اطمینان از هویت مسئولان این حمله، مواضع لازم را اتخاذ و واکنش متناسب با این حمله نشان دهد.

جیمز لوییس که ریاست مرکز استراتژی و فنّاوری واشنگتن را بر عهده دارد، می‌گوید: " اگر روسیه در حمله‌ی یادشده نقش داشته باشد، حرکت برجسته و بزرگی در حوزه‌ی روابط بین‌الملل و جنگ الکترونیک رخ داده است."

وی در ادامه با متهم دانستن روسیه افزود: "جای تعجب نیست که روسیه در این دست حملات نقش داشته باشد زیرا آن‌ها آمریکا را در عرصه‌ی سایبری، رقیب اصلی خود می‌دانند و نیاز به مقابله با آمریکا در این حوزه را حس می‌کنند."