Gerdab.IR | گرداب

سرقت ۳۰بزرگ هکرها در "تگزاس آمریکا"

تاریخ انتشار : ۲۱ مرداد ۱۳۹۵

با پیشرفته شدن هر چه بیشتر خودروها در عرصه‌ تکنولوژی، مساله هک شدن این خودروها به معضل امنیتی بزرگی تبدیل شده است. به‌ تازگی چندین خودرو از جمله جیپ و فیات کرایسلر هک و دزدیده شدند.

به گزارش گرداب، با این‌که در سال گذشته، تحقیقات فراوانی بر روی سیستم‌های امنیتی جیپ چروکی انجام شد، اما به نظر می‌رسد هکرها روش‌های دیگری را برای دزدی به کار گرفتند. در هفته‌ گذشته چندین هکر در ایالت تگزاس پس از دزدی بیش از ۳۰ دستگاه جیپ و دوج در بازه‌ ۶ ماهه، دستگیر شدند.

طبق گزارش ABC 13، مایکل آرسی و جسی زلای در روز جمعه در شهر هیوستون و هنگام تلاش برای دزدی یک خودرو دستگیر شدند. پلیس در این رابطه گفت که این دو نفر از لپ تاپ که با کلیدی به خودرو وصل شده بود استفاده می‌کردند تا به کمک نرم‌افزارهای غیرقانونی، خودرو را بدون کلید روشن کنند. ماه‌ها بود که دپارتمان پلیس هیوستون از وقوع این دزدی‌ها خبر داشت اما هیچ پیشرفتی نداشتند تا این‌ که ویدئوی ضبط شده‌ای از دوربین مداربسته‌ خانه‌ای به دست آمد.

این ویدئو که در ماه آوریل ضبط شده بود، این دو نفر را نشان می‌داد که در حال دزدی یک جیپ رانگلر بودند. پلیس گفت که این دزدی تنها ۶ دقیقه طول کشید. پس از نشر این فیلم، تجسس‌ها آغاز شد که در نهایت منجر به دستگیری این دو فرد شد. ممکن است این دو نفر تنها کسانی نباشند که در این زنجیره‌ دزدی‌ها شرکت می‌کردند، اما پلیس مطمئن است که تنها این دو نفر در این دزدی‌ها نقش داشتند.

بنا به گزارشها، این خودروهای دزدی به کشور مکزیک منتقل می‌شدند. سازمان امنیت ملی آمریکا نیز به تجسس در مورد ۱۰۰ خودروی فیات کرایسلر دزدیده شده است که به نظر می‌رسد با همین نرم افزار و در حوزه‌ شهر هیوستون به سرقت رفتند. شرکت فیات‌ کرایسلر نیز تیم بررسی داخلی خود را تشکیل داده که به عقیده‌ آن‌ها، این هک‌های صورت‌گرفته ربطی به آسیب‌پذیری سیستم امنیتی یو‌کانکت (UConnect) که در سال گذشته توسط کارلی میلر و کریس والاسک کشف شد، ندارد.
منبع: زومیت