Gerdab.IR | گرداب

اینترنت به 117 روستای کهگیلویه و بویر احمد رسید

تاریخ انتشار : ۲۵ مرداد ۱۳۹۵

همزمان با ورود رئیس جمهوری به کهگیلویه و بویر احمد در حضور وزیر ارتباطات پروژه‌های ارتباطی این استان در فازهای مختلف به بهره برداری رسید.

به گزارش گرداب؛ دکتر واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در آیین افتتاح پروژه‌های ارتباطی در استان کهگیلویه و بویر احمد، با اعلام این که خدمت‌رسانی به روستاها نعمتی از طرف خداوند برای مسئولین است، بیان کرد: برای خدمت‌رسانی به روستاهای محروم، برنامه‌ریزی مناسبی صورت گرفته که امروز علاوه بر 426 روستای این استان که دارای اینترنت هستند 117 روستای دیگر نیز از اینترنت پرسرعت بهره‌مند خواهد شد.

وی با ابراز امیدواری نسبت به بهره‌مندیمندی 18 هزار روستا در کل کشور از این خدمت ارتباطی تا پایان دولت یازدهم ادامه داد: روستاییان می‌توانند از اینترنت بهره‌های لازم را در زندگی روزمره خود ببرند.

واعظی گفت: نباید به گونه‌ای رفتار کنیم که تمام جاذبه در شهرها باشد بلکه با ارائه خدمات ارتباطی به روستاها و از بین رفتن شکاف ارتباطی، روستاییان می‌توانند صنایع خود را به کشور و خارج از کشور معرفی کنند و در کنار آن نیز از اخبار ایران و جهان مطلع شوند.

وی در پایان افزود: بحث سلامت یکی از برنامه‌های جدی دولت است و بودجه قابل‌توجهی به آن تخصیص داده‌شده است و به وسیله خدمات ارتباطی می‌توانیم با همکاری دیگر وزارتخانه‌ها این بحث را آن طور که باید در تمام کشور به بهره‌برداری برسانیم.

از پروژه‌هایی که با حضور دکتر واعظی در یاسوج به بهره برداری رسید، می‌توان به پروژه‌های طرح USO، توسعه پهنای باند دسترسی دیتای اپراتورها در مرکز یاسوج به ظرفیت 10 گیگابیت بر ثانیه، توسعه شبکه ملی فیبر نوری به طول 231 کیلومتر، توسعه دسترسی به شبکه پهن باند برای کاربران نهایی به میزان 5500 پورت دیتا، افتتاح و راه‌اندازی مرکز آپای استان کهگیلویه و بویراحمد نیز توسط سازمان فناوری اطلاعات، راه‌اندازی و توسعه شبکه نسل 3 و 4 تلفن همراه در 8 شهر مختلف اشاره کرد.

گفتنی است، همزمان با ورود رئیس‌جمهوری به استان کهگیلویه و به بویر احمد بیش از ۲۰۰ طرح عمرانی و اقتصادی در این استان به بهره‌برداری رسید.