Gerdab.IR | گرداب

انتشار اطلاعات هک شده دموکرات‌ها در وب

تاریخ انتشار : ۲۵ مرداد ۱۳۹۵

پس از هک شدن اطلاعات مربوط به اعضای حزب دموکرات، آدرس، شماره‌های تلفن همراه و ایمیل‌های این افراد به طور گسترده در فضای مجازی پخش شده است.

به گزارش گرداب به نقل از سی نت، فرد یا افرادی با عنوان مستعار Guccifer 2.0 داده های یاد شده را از روز جمعه در وب سایتی در دسترس همگان قرار داده اند. گفته می شود این اطلاعات در جریان حمله هکری به شبکه رایانه ای ستاد انتخاباتی حزب دموکرات سرقت شده است. ظاهرا این حمله در اواخر ماه جولای رخ داده است.

افشاگران این اطلاعات با صدور بیانیه ای اظهار داشته اند: حالا زمان افشاگری است. ممکن است همه شما در مورد هک ستاد انتخاباتی دموکرات ها چیزهایی شنیده باشید. همانطور که می بینید من وقتم را تلف نکرده بودم. این کار از هک کردن کمیته ملی دموکرات ها هم ساده تر بود.

پیش از این انتشار برخی ایمیل ها و نامه نگاری های داخلی دموکرات ها و شخص  هیلاری کلینتون توسط هکرها و در سایت ویکی لیکس برای نامزد دموکرات ها در انتخابات ریاست جمهوری رسوایی به بار آورده بود. بر اساس یکی از ایمیل های افشا شده هیلاری کلینتون از شکل گیری گروه تروریستی داعش حمایت کرده و آن را ابزاری موثر برای مقابله با جمهوری اسلامی ایران و متحدان آن در منطقه می دانست.

برخی مقامات آمریکایی این حملات هکری را به دولت روسیه نسبت داده و هدف از این کار را تاثیرگذاری بر انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به نفع ترامپ دانسته اند. اما روسیه این ادعاها را تکذیب کرده است. این وضعیت نگرانی در مورد امنیت سیستم های رایانه ای دولتی در امریکا را هم تشدید کرده است.