Gerdab.IR | گرداب

هیتلر؛ خشن‌ترین باج افزار

تاریخ انتشار : ۲۵ مرداد ۱۳۹۵

کارشناسان امنیتی پس از بررسی‌های اخیر خود باج افزار هیتلر را شناسایی کرده‌اند که با قرار رفتن روی سیستم کاربر و دریافت باج، اطلاعات رمزگذاری شده را حذف می‌کند.

به گزارش گرداب؛ امروزه باج‌افزارها به عنوان یکی از تهدیدات مخوف برای کاربران اینترنت و ابزاری برای پیش برد اهداف کلاه‌برداری اینترنتی شناسایی شده‌اند. در ماه گذشته کارشناسان باج افزار جدیدی را شناسایی کردند که یکی از مخرب‌ترین این تجهیزات باج افزار هیتلر بود؛ پس از رمزنگاری فایل‌های مورد نظر خود را پس از رمزنگاری به آسانی حذف می‌کند.

درواقع، توسعه‌ی باج‌افزارها توسط برنامه نویسان بدون طرح و برنامه را می‌توان به‌عنوان یک تهدید برای زیرساخت‌ها قلمداد کرد. در این میان باج افزار نام‌برده پس از دسترسی به اطلاعات کاربر، یک پیام هشدار ارسال می‌کند که دسترسی کاربر به اطلاعات را در صورت پرداخت باج امکان‌پذیر می‌کند. بررسی‌ها نشان می‌دهد که مهاجمان با استفاده از یک روش غیرمعمول برای پیش برد فعالیت خود از طریق کارت‌های نقدی وودافون (Vodafone1 ) درخواست 25 یورو باج می‌کند. موسسه امنیتی Bleeping Computer در مورد باج افزار هیتلر جزییات جدیدی را منتشر کرد که نشان می‌دهد کدهای مخرب باج افزار با قرار گرفتن در دسته‌ای از فایل‌ها پس از وارد شدن به سامانه کاربر فعالیت رمزنگاری خود را شروع کرده و پس از آن یک پیغام با مضمون «اطلاعات رایانه شما رمزگذاری شده است» و برای دسترسی کاربر به اطلاعات درخواست باج می‌کند. این پیغام برای مدت یک ساعت روی صفحه کاربر قرار می‌گیرد و در صورت پرداخت  یا عدم پرداخت باج توسط کاربر، فایل‌های قفل‌شده به یک‌باره حذف می‌شوند.

 

________________________

1) شرکت مخابرات انگلیسی وودافون یکی از شرکت‌های چندملیتی است که در انگلیس قرار دارد و که به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های مخابرات سیار جهانی به شمار می‌رود.