عربستان سعودی در پی حملات اخیر سایبری به برخی زیرساخت‌های دولتی در چند هفته اخیر، جلسه اضطراری تشکیل داد.
تاریخ انتشار: ۱۱ شهريور ۱۳۹۵ - ۱۰:۰۱
کد خبر: ۲۳۰۴۷
به گزارش گرداب؛ مقامات دولتی و کارشناسان امنیت سایبری در عربستان سعودی، اقدام به برگزاری نشستی اضطراری در شهر ریاض عربستان کردند. این نشست بعد از بروز چندین حمله سایبری به زیرساخت‌های دولتی در این کشور برگزار شد. خبرگزاری‌های رسمی در عربستان در اخبار مرتبط با این موضوع، عنوان کردند که طی هفته‌های اخیر، حملات سایبری متعددی، نهادها و سازمان‌های دولتی و زیرساخت‌های حیاتی را در این کشور، مورد تهاجم قرار داده و دولت عربستان، نشست مذکور را برای یافتن راه‌کاری به جهت مقابله با این حملات تشکیل می‌دهد.

البته سعودی‌ها از بیان جزئیات در مورد اینکه کدام نهادها و سازمان‌ها در این حمله مورد تهاجم قرار گرفتند یا اینکه وسعت حمله چه میزان بوده و چه گروه یا کشوری پشت این حملات است، خودداری کرده‌اند.

ظاهراً در جلسه مذکور، در مورد راهکارهای امن سازی دولت در برابر حملات سایبری و فرایندهای احتمالی بحث و تبادل‌نظر شده است. همچنین در خبر مذکور آمده که این حمله سایبری از جانب یک کشور خارجی بوده است و هکرها از بدافزارها برای جاسوسی از قربانیان خود استفاده کرده‌اند.

در پایان لازم به ذکر است که در خبر فوق، به حمله سایبری سال 2012 به شرکت نفت آرامکو عربستان سعودی اشاره شده که سعودی‌ها در آن سال، اتهام این حمله را به جمهوری اسلامی ایران نسبت دادند.
برچسب اخبار:
نظر شما :
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد