Gerdab.IR | گرداب

هکرها اسرار نظامی فرانسه را دزدیدند

تاریخ انتشار : ۱۳ شهريور ۱۳۹۵

مقامات فرانسوی و هندی در حال تحقیقات در مورد نحوه نشت اطلاعات هزاران سند متعلق به یک شرکت پیمانکار صنایع دفاعی فرانسه موسوم به DCNS هستند.

به گزارش گرداب به نقل از تک نیوز ورلد، این شرکت قرار بود تا شش زیردریایی کلاس Scorpene را تا قبل از پایان سال 2016 تحویل نیروی دریایی هند دهد.

هکرها بیش از 22 هزار صفحه سند را به سرقت برده‌اند که شامل اطلاعات مفصل فنی این زیردریایی هاست. این اطلاعات به یک سایت خبری استرالیایی موسوم به The Australian  تحویل داده شده و این سایت هم بخشی از این اطلاعات را منتشر کرده است.

شرکت DCNS می‌گوید از موضوع آگاه است و مقامات فرانسوی در حال تحقیق در مورد این موضوع هستند. امید می رود این تحقیقات ماهیت دقیق اسناد افشاشده را مشخص کند، زیرا این امر به مشتریان این شرکت و خود آن آسیب رسانده است. دولت هند هم خواستار دریافت نتایج این بررسی‌ها شده است.

برخی کارشناسان امنیتی معتقدند این اقدام با حمایت یک دولت خارجی انجام شده یا ممکن است توسط یک گروه خلافکار سازمان یافته طراحی شده باشد. دسترسی به این اطلاعات می تواند به نفع کشورهای متخاصم با هند و فرانسه و همین طور به نفع شرکت های رقیب DCNS باشد.

DCNS اخیرا بزرگترین قرارداد کاری خود را با استرالیا نیز منعقد کرد تا 12 زیردریایی را برای نیروی دریایی ارتش این کشور طراحی کند. این رویداد هکری ممکن است مقامات استرالیایی را وادار به بازنگری در قرارداد یاد شده کند.