Gerdab.IR | گرداب

هشدار مرورگر کروم در مورد وب سایت‌های افشاگر کلمات عبور

تاریخ انتشار : ۲۰ شهريور ۱۳۹۵

مرورگر کروم به زودی به کاربران در زمان بازدید از وب سایت هایی که قادر به محافظت مناسب از کلمات عبور یا شماره کارت های اعتباری کاربران نیستند، هشدار می دهد.

به گزارش گرداب؛ به نقل از سی نت، کروم قصد دارد تغییرات اساسی در زمینه بررسی شیوه رمزگذاری داده های کاربران در وب سایت‌های مختلف به عمل آورد تا کاربران از احتمال افشای خود در سایت هایی که به خوبی این داده ها را رمزگذاری نمی کنند، آگاه شوند.

هدف از رمزگذاری اطلاعات در سایت های مختلف مقابله با سرقت داده های حساس افراد است، اما برخی سایت ها نمی توانند این کار را به خوبی انجام دهند و در نتیجه اطلاعات خصوصی کاربران به دست هکرها و افراد ثالث می افتد. در صورتی که در مورد ضعف این سایت ها به کاربران هشدار داده شود می توان جلوی سواستفاده های احتمالی از داده های شخصی افراد را گرفت.

گوگل می گوید رمزگذاری داده های کاربران در وب سایت ها باید به یک عادت مبدل شود تا امنیت و حریم شخصی افراد حفظ شود. لذا همزمان با عرضه مرورگر کروم 56 در ژانویه 2017 در زمان مراجعه کاربران به وب سایت های ناایمن به آنها هشدار داده می شود تا افراد از وارد کردن کلمه عبور و شماره کارت های اعتباری در آنها خودداری کنند.

اگر چه رمزگذاری داده ها در سایت های مختلف از دو دهه قبل آغاز شده، اما هنوز هم این کار در برخی سایت ها به خوبی صورت نمی گیرد و لذا اطلاعات خصوصی کاربران به سرقت می رود.