Gerdab.IR | گرداب

سردار سلامی:

تلاش دشمن برای نفوذ در قلب‌ها و ذهن‌ها، باعث نگرانی است

تاریخ انتشار : ۰۸ آبان ۱۳۹۵

جانشین فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: امروز برای مواجهه با دشمن در هیچ سطحی‌ نگرانی نداریم انتخاب گزینه‌های نظامی در هر سطحی باطل شده و قدرت خانواده شهدا باطل‌السحر دشمنان است.

به گزارش گرداب؛ سردار حسین سلامی پیش از ظهر امروز در کنگره 2 هزار و 300 شهید شهرستان خمینی‌شهر اظهار داشت: در این مراسم که برای تجلیل از مقام والای شهدای دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم برگزار شده است، از امام راحل که هویت‌بخش مردم در عصر جدید شدند و زمینه خروج مسلمانان از ظلمات جهل و نظام برده‌داری مدرن را میسر کردند یاد می‌کنم.

وی افزود: بنیان‌گذار کبیر انقلاب مکتب عاشورا را در متن زندگی اجتماعی، فرهنگی و سیاسی مردم ایجاد کرده و ما را با مفاهیم جهاد، عزت، استقلال، آزادی و کرامت و منزلت آشنا کرد و راه مبارزه با ظلم را به ما آموخت.

جانشین فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در ادامه بیان داشت: امام خمینی(ره) فضایل اهل‌ بیت به‌ خصوص فرهنگ عاشورا را به‌عنوان حقیقتی زنده در متن زندگی جامعه و اسلام جاری کردند.

وی بیان کرد: مردمانی که با 2300 شهید صدق وعده الهی را اثبات کردند، با کهکشانی از ستارگان شهید روی زمین فخر انسان‌ها بر ملائک شدند و ضرورت سجده ملائک بر انسان را به اثبات رساندند.

جانشین فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان این‌که شهدای هر منطقه شدت اخلاص و تعهد و تعبد و وفاداری و فداکاری هر جامعه‌ای نسبت به ارزش‌های الهی خود است؛‌ عنوان کرد: امروز شما با کاروان کربلا و با پیامبران آن واقعه عظیم که سرچشمه جاری شدن فضائل بر روح و جان انسان‌ها شدند، همدل و همراز هستید.

وی اذعان داشت: حضرت زینب پیام‌آور کاروان عاشورا برای حفظ اسلام، عزت مسلمانان، مقابله با ظلم، گسترش عدالت، اصلاح امت اسلام و امر به معرف و نهی از منکر حاضر می‌شود زیباترین جلوه خلقت و آفرینش را در آن میدان سخت و نابرابر در آن مصبیت عظما در پیشگاه اسلام عزیز قربانی کند.

سردار سلامی ابراز داشت: اینکه امام می‌پذیرد همه اهل‌‌بیت و اصحاب خود اسیر و شهید شوند تا اسلام بماند، این سرآغاز جریان تابش انوار فضیلت بر پیکره هستی است،‌ این حجتی است برای ما که دفاع برای خدا را با هیچ بهانه‌ای نمی‌توان ترک کرد و تنها لباس احرام و شهادت ضامن پیروزی اسلام است.

جانشین فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خاطر نشان کرد: اگر مردمی بخواهند ترس را پیشه کنند، حتی در مقابل حجت خدا هم خواهند ایستاد و این را برای خود فضیلت می‌دانند.

وی افزود: این حقیقت، فلسفه مردان این دیار و سایر بلاد اسلام را شکل داد، شهیدانی که استخوان‌های پیکرشان را برای پی‌ریزی یک تمدن نوین نثار کردند؛‌شهیدانی که امنیت و آرامش و عزت و شکوه و اقتدار ما محصول فداکاری و شهادت آنان است.

سردار سلامی ادامه داد: به تعبیر امام علی‌(ع) اگر ملتی لباس جهاد را از تن باز کند، خداوند بر اندام او لباس ذلت خواهد پوشاند، شهیدان مظاهر عزت و رمز جاودانگی ما هستند و شهادت آنان بود که توانست تمرکز قوای دشمن را از هم فرو بپاشد.

وی اظهار داشت: همه توطئه‌های دشمن علیه اسلام و انقلاب دارای مقیاس جهانی بود و یک لحظه از طراحی فتنه که در سرزمین‌های دیگر که نظام‌ها را نابود می‌کرد، چشم پوشی نکرد.

جانشین فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تاکید کرد: جنگ تحمیلی، ‌صف‌آرایی همه قدرت‌ها بود؛ آمریکا و شوری در آن حادثه استثنایی با هم متحد شدند، همچنین حکومت‌های اروپایی و مرتجعان عرب که حمایت اقتصادی و تقویت قدرت بعث را در دست گرفته بودند، یک تقسیم کار برای شکست ایران بود.

وی با بیان این که همه متحد شدند و عراق را مجهز کردند تا به چهارمین ارتش زمینی جهان تبدیل شود؛ بیان کرد: با سلاح روسی و ذرات‌خانه شیمیایی آلمانی و مشاوره‌های تخصصی ایجاد سیستم‌های دفاعی انگلیسی و تجهیزات مدرن کشورهای پیشرفته دنیا جنگیدیم.

سردار سلامی عنوان کرد: این شهدا کار بزرگی در تاریخ انجام دادند و یک فرهنگ و اندیشه جدید را ساختند و آن این بود که می‌توان با دست خالی اما با ایمان و همت بلند بر هر قدرتی چیره شد.

وی گفت: این درس بزرگی بود که از نهضت عاشورا گرفته شده بود در 8 سال دفاع مقدس و متناسب با ظرفیت ما متعالی شد تا اینکه ایران توانست از آن دوران سخت و با اقتدار خارج شود.

جانشین فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خاطر نشان کرد: روزها و ماه‌ها و سال‌های سختی پشت سر گذاشته شد؛ چهار دهه در تحریم دشمن و تحمیل فتنه‌های داخلی و تهاجم فرهنگی دشمن و محاصره علمی و ترور دانشمندان که همه این‌ها یک نبرد سرنوشت‌ساز علیه اسلام بود.

وی اضافه کرد: زمانی که کتاب تاریخ این چهار دهه را ورق می‌زنیم، سرشار از پیروزی است و حتی یک شکست کوچک را نمی‌بینیم که این حاصل تفکر شهادت و ایثار است که انقلاب توانست با هدایت رهبری دامنه‌های نفوذ خود را در عالم اسلام گسترش دهد.

سردار سلامی با بیان اینکه امروز تراز جهانی کشور و انقلاب ما در حد یک قدرت نافذ در منطقه و جهان مؤثر است، گفت: می‌بینیم که چگونه عرصه بر استکبارگران در سرزمین‌هایی که فرش قرمز برای آن‌ها پهن می‌کردند؛ تنگ شده است.

وی اظهار کرد: عراق سرزمین دیگری است که ساختار جدید قدرتمندی مانند بسیج ما در آن شکل‌گرفته و امروز تحولات میدانی تحت نظر آن‌هاست و شیعیان در آنجا به حاکمیت رسیدند.

جانشین فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: در شرق مدیترانه حزب‌الله لبنان افتخار جهان و اسلام و کابوس اسرائیل است و در سوریه سیاست قدرت‌های بزرگ با شکست مواجه شده است.

سردار سلامی ادامه داد: امروز ایران از امن‌ترین کشورهاست؛ در حالی که زیر تهدید و تحریم است، ماهواره‌هایش به هوا می‌رود و موشک‌هایش سینه فضا را می‌شکافد،‌ مقتدر و سربلند ایستاده است و این به برکت خون شهیدان و صبر خانواده‌های شهدایشان است.

وی صبر خانواده‌های شهدا را کمتر از اجر شهید ندانست و عنوان کرد: شهدا به آرزوهایشان رسیدند و شما آرزوهایتان را هدیه کردید.

جانشین فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تأکید کرد: امروز برای مواجهه شدن با دشمن در هیچ سطحی‌ نگرانی نداریم، انتخاب گزینه‌های نظامی در هر سطحی باطل شده و قدرت شما باطل‌السحر دشمنان است.

وی با بیان این‌که آنچه باعث نگرانی است، تلاش دشمن برای نفوذ در قلب‌ها و ذهن‌ها برای سست کردن باورها و ارزش‌هاست؛ تصریح کرد: این توطئه‌ای است که می‌خواهد ظاهر جوانان ما را با نمادهای شیطانی تخریب کند و نماز و حجاب را از جامعه ما بگیرید.

جانشین فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان این مطلب که عقب رفتن روسری‌های دختران ما به اندازه یک میلی‌متر آرمان دشمنان است، تصریح کرد: اگر دشمن نتواند قلب و ذهن را تسخیر کند هرگز قادر به پیروزی نخواهد رسید.

سردار سلامی اظهار کرد: تاریخ و سرگذشت انسان‌ها و نیز آموزه‌های ما نشان داده که تنها اسلام رمز سعادت، عزت و پیشرفت ماست.

وی ادامه داد: دشمنان در حال زوال هستند و در بخش‌های مختلف به فروپاشی رسیده‌اند؛ از بین رفتن اخلاق را در مناظره دو کاندیدای آمریکا که نماد برترین انسان‌های تربیت‌شده غرب هستند را می‌توان دید که انسان خجالت می‌کشد مضامین تبلیغاتی‌شان را بازگو کند و صاحب‌نظران پس از مناظره گفتند کسی که در این بین شکست خورد ملت آمریکا بود.

جانشین فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تصریح کرد: در بحث سیاسی آمریکا در حال از دست دادن مناطق تحت سیطره خود است و فرمولی برای حل مسائل ندارد؛ از نظر اقتصادی نیز در مرحله سخت قرار گرفته‌اند و شاخصه‌های زوال یک امپراتوری در این کشور قابل‌مشاهده است و اگر صبر کنیم و بر ظالمان تکیه نکنیم صبح پیروزی نزدیک است.

سردار سلامی ضمن قدردانی از دست‌اندرکاران کنگره ملی شهدای خمینی شهر خاطرنشان کرد: سردار سلیمانی فرمانده سپاه قدس طی پیامی از مجاهدت‌های صورت گرفته تشکر و به دلیل عدم حضور در این کنگره عذرخواهی کردند.