Gerdab.IR | گرداب

مشارکت سایبری هوافضای اسرائیل‌ در آسیا

تاریخ انتشار : ۲۹ آبان ۱۳۹۵

صنایع هوافضای اسرائیل با داشتن شرکت‌های متعدد سایبری در تلاش است که نقش پررنگی در معادلات امنیتی بین‌المللی ایفا کند.

به گزارش گرداب؛ مدیر برنامه‌های سایبری صنایع هوافضای اسرائیل (IAI)، عنوان کرد که قرارداد جدیدی که این شرکت با یک کشور آسیایی امضا کرده، نمونه‌ای از اکوسیستم‌های سایبری تولیدشده، توسط شرکت‌های تابعه سایبری این شرکت است.
IAI اعلام کرد که قراردادی به ارزش 15 میلیون دلار با یک مشتری آسیایی امضا کرده است. این قرارداد برای راه‌اندازی یک سیستم هوش سایبری در سطح ملی امضا شده است که راه‌حل‌های راهبردی پیشرفته سایبری ارائه خواهد کرد. این کار با استفاده ترکیبی از سیستم‌های سلولی و سایبری که شامل راه‌اندازی یک مرکز اطلاعاتی، زیرساخت‌ها و ارائه سنسورهای منحصربه‌فرد، انجام خواهد شد. این قرارداد با همکاری یکی از شرکت‌های تابعه IAI با نام «اِلتا» و مرکز تحقیق و توسعه این شرکت اجرا خواهد شد. التا فراهم‌کننده تجهیزات جنگ الکترونیک برای صنایع هوافضای اسرائیل است.
اِستی پیشین، مدیر برنامه‌های سایبری هوافضای اسرائیل در این باره گفت:  «این قرارداد جدید نمونه‌ای از اکوسیستم‌های ایجادشده توسط شرکت‌های تابعه سایبری هوافضا، مرکز تحقیق و توسعه و شرکت مادر است. مراکز نوآوری ما در سرتاسر جهان از تجربیات صنایع هوافضا بهره‌مند می‌شوند درحالی‌که هم‌زمان انعطاف‌پذیری شرکت‌های نوپا را هم دارند. نزدیک شدن به مشتریان با استفاده از ترکیب نوآوری، هکرهای کلاه‌سفید و مهندسی، ما را قادر می‌کند به صورت مؤثری با چالش‌های سایبری جهانی کنار بیاییم. ما قصد داریم راهبرد سایبری خود را با راه‌اندازی شرکت‌های تابعه و مراکز تحقیق و توسعه بیشتر، تقویت کنیم.»
امنیت سایبری یک بخش راهبردی و صلاحیت اصلی برای صنایع هوافضای اسرائیل به شمار می‌آید. این شرکت در حال توسعه راه‌حل‌های منحصربه‌فرد در زمینه‌های اطلاعات، حفاظت، نظارت، شناسایی و دسترسی، است. این قابلیت‌های پیشرفته صنایع هوافضای اسرائیل به مشتریان طیف گسترده‌ای از توانمندی‌های مقابله با تهدیدات روبه رشد سایبری، ارائه می‌دهد. هوافضای اسرائیل دو مرکز تحقیق و توسعه سایبری در سنگاپور، سوئیس و دو مرکز در اسرائیل دارد که جدیدترین آن را در بئرسبع افتتاح کرده است.
صنایع هوافضای اسرائیل همچنین رهبری کنسرسیوم شرکت‌های سایبری اسرائیل موسوم به «IC3» را به عهده دارد که راه‌حل‌های پایان به پایان برای سستم های سایبری ملی ارائه می‌کند.
شایان ذکر است که هنوز خبری در مورد کشوری که طرف قرارداد است منتشر نشده. رژیم صهیونیستی به دنبال گسترش بازارهای سایبری خود در سرتاسر جهان است که کشورهای آسیایی بیشترین سهم را در خرده بازارهای جهانی به خود اختصاص داده‌اند. قراردادهای این رژیم با سنگاپور، چین و هندوستان از این دست فعالیت‌ها هستند.