معاون سازمان فناوری اطلاعات:
معاون سازمان فناوری اطلاعات گفت: به زودی عوارض در بستر شبکه ملی اطلاعات، الکترونیکی می‌شود و نیازی به پرداخت عوارض به طور حضوری در بانکها نیست.
تاریخ انتشار: ۲۱ آذر ۱۳۹۵ - ۱۵:۰۸
کد خبر: ۲۳۵۵۴

به گزارش گرداب رضا باقری اصل در نشست خبری الکامپ بیست و دوم از الکترونیکی شدن پرداخت عوارض خروج از کشور در بستر شبکه ملی خبر داد و گفت: این سرویس یکی از خدماتی است که توسط دستگاه‌های اجرایی ارائه خواهد شد.

معاون دولت الکترونیک سازمان فناوری اطلاعات گفت: این سرویس به صورت پایلوت در فرودگاه امام(ره) مراحل اولیه را می‌گذراند و پیش‌بینی می‌شود مدت اجرای پایلوت یک ماه زمان می‌برد و سپس در صورت موفقیت‌آمیز بودن طرح پرداخت الکترونیکی عوارض خروج از کشور در سراسر کشور انجام می‌شود.

وی گفت: در گذشته پرداخت عوارض خروج از کشور ملزم به حضور در بانک‌ها بود اما اکنون با هر ابزار متصل به اینترنتی از طریق ارائه شماره گذرنامه و کد ملی قابل انجام است.

وی گفت: در نمایشگاه الکامپ بیست و دوم ۵۰ سرویس برتر در بستر شبکه ملی اطلاعات عرضه می‌شوند.
وی تصریح کرد: ۸ سرویس پایه دولتی از جمله پست، ثبت احوال، سازمان مدیریت، وزارت بهداشت و ناجا به مرکز ملی تبادل اطلاعات متصل شده اند و برخی نیز در حال اتصال هستند که استعلامات دستگاه های دولتی با اتصال به این مرکز ملی تبادل اطلاعات رایگان انجام می‌شود.
وی گفت: این فاز مدل اصلی توسعه دولت الکترونیک در برنامه ششم توسعه است.

نظر شما :
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد