Gerdab.IR | گرداب

معاون وزیر ارتباطات خبر داد:

پیش بینی سرمایه گذاری ٤ برابری بخش خصوصی در فناوری اطلاعات

تاریخ انتشار : ۰۵ دی ۱۳۹۵

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: پیش بینی می کنیم که در سال ٩٦ بخش خصوصی ٤ برابر سرمایه گذاری بخش دولتی، در حوزه فناوری اطلاعات سرمایه گذاری کند.

به گزارش گرداب برات قنبری بودجه پیشنهاد شده در لایحه بودجه سال ٩٦ را برای تقویت زیرساختهای حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات مناسب ارزیابی کرد و اظهار داشت: سال آینده نگاهمان به حوزه فناوری اطلاعات این خواهد بود که صرفنظر از بودجه بخش دولتی، بخش خصوصی در این حوزه چند برابر گذشته سرمایه گذاری کند.

معاون برنامه ریزی وزیر ارتباطات با تاکید براینکه برمبنای بودجه درنظرگرفته شده از سوی دولت، زیرساختهای بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات برای ورود بخش خصوصی به این عرصه ارتقا می یابد و پیش بینی می کنیم با آماده سازی این زیرساختها بخش خصوصی ٤ برابر بخش دولتی در این عرصه سرمایه گذاری کند.

وی گفت: سال آینده علاوه بر سرمایه گذاری شرکتهای بزرگ در عرصه فناوری اطلاعات و ارتباطات، انتظار داریم که شرکتهای کوچکتر و نوپای بخش خصوصی نیز فعالتر شوند و حضور پررنگ تری در این حوزه داشته باشند.

قنبری تصریح کرد: در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات تنها بودجه دولتی ملاک فعالیت نیست و نباید فقط به سرمایه گذاری دولت اتکا کرد.