Gerdab.IR | گرداب

ترامپ: به رایانه‌ها اطمینان ندارم، باید از پیک استفاده کرد

تاریخ انتشار : ۱۴ دی ۱۳۹۵

دونالد ترامپ، رییس جمهور منتخب آمریکا می گوید وقتی بحث از خصوصی نگهداشتن اطلاعات به میان می آید، هیچ رایانه ای ایمن نیست.

به گزارش گرداب وی که در جمع مهمانان مراسم تحویل سال نوی میلادی سخن می گفت با اظهاربدبینی در مورد امنیت ارتباطات آنلاین در مورد موضوعات متنوعی به اظهارنظر پرداخت.

ترامپ به علت عدم اعتماد به ایمنی رایانه های شخصی به ندرت از ایمیل یا رایانه استفاده می کند، هر چند وی به کرات مطالبی را از طریق توییتر ارسال می کند که بسیاری از این مطالب به خصوص در ارتباط با سیاست خارجی این کشور در قبال چین خبرساز شده اند.

وی در مورد امنیت رایانه ها در مهمانی شب سال نوی میلادی خود در فلوریدا گفت: اگر چیزی دارید که واقعا مهم است آن را یادداشت کنید و به همان شیوه قدیمی به دست پیک یا قاصد بدهید تا به مقصد برساند. علتش این چیزی است که من به شما می گویم: هیچ رایانه ای ایمن نیست.

ترامپ تصریح کرد که در این مورد اهمیتی برای نظرات دیگران قائل نیست و اعتمادی به امنیت رایانه ها ندارد. وی در واکنش به اتهامات وارد شده در مورد روابط نزدیکش با پوتین و دولت روسیه و هک شدن شبکه های رایانه ای حزب دموکرات توسط روس ها به نفع وی در جریان رقابت های انتخاباتی نیز گفت: از مقامات آمریکایی می خواهم که در این مورد کاملا مطمئن باشند. زیرا این اتهام کاملا جدی است. من در مورد هک کردن چیزهای زیادی می دانم. اثبات هک کردن کار بسیار دشواری است و لذا ممکن است این کار، توسط افراد دیگری انجام شده باشد.

ترامپ افزود که از چیزهایی مطلع است که دیگران اطلاعی در موردش ندارند و لذا اتهام زنندگان نمی توانند از وضعیت مطلع باشند. دونالد ترامپ رییس جمهور منتخب آمریکا کمتر از بیست روز دیگر زمام امور را در این کشور به دست می گیرد.