Gerdab.IR | گرداب

نحوه رمزگذاری روی آیپد و آیفون

تاریخ انتشار : ۲۷ دی ۱۳۹۵

در این قسمت نحوه رمزگذاری روی آیپد و آیفون را به شما آموزش می دهیم.

به گزارش گرداب، بیشتر ما اطلاعاتی را بر روی رایانه های شخصی و تلفن های همراه خود نگه می داریم که خصوصی و یا شاید بسیار حساس باشند و تمایل نداریم افراد دیگر به آن دسترسی داشته باشند. برای محافظت از اطلاعات خود بر روی دستگاههای مختلف لازم است داده های خود را رمزگذاری کنید. با این کار تقریبا هیچ کس قادر به دسترسی به داده های شما نیست.
رمزگذاری، فرآیند کدگذاری داده ها است به صورتی که تنها افراد مجاز قادر به خواندن آن هستند. داده های رمز گذاری شده برای افرادی که کلید رمز گشایی را نداشته باشند به صورت حروف درهم و ناخوانا به نظر می رسند. بنابراین اگر اطلاعات خود را رمزگذاری کنید، هنگامی که گوشی شما سرقت و یا گم می شود، اطلاعات مورد حفاظت است.

در این قسمت نحوه رمزگذاری روی آیپد و آیفون را به شما آموزش می دهیم.


آی پد و آیون به طور پیش فرض دارای رمزگذاری هستند. در واقع احتمال اینکه این دستگاهها رمزگذاری نشده باشند بسیار کم است.

اگر هنوز از یک رمز عبور 4 رقمی استفاده می کنید، می توانید با استفاده از منوی تنطیمات و سپس Touch ID & Passcode و Change Passcode یک رمز عبور قوی تر ایجاد کنید.


نحوه رمزگذاری روی آیپد و آیفون

البته نیاز دارید ابتدا پسورد 4 رقمی خود را وارد کنید و سپس رمز جدید را وارد کرده و برای تایید دوباره آن را وارد کنید.


نحوه رمزگذاری روی آیپد و آیفون

برای بررسی کامل از اینکه دستگاه شما رمزگذاری شده، به پایین صفحه Touch & Passcode رفته و به دنبال گزینه Data protection is enabled بگردید.

نحوه رمزگذاری روی آیپد و آیفونهمانطور که گفتیم اگر یک دستگاه آی پد یا آیفون جدید داشته باشید به طور خودکار رمزگذاری شده و نیازی به این کار نیست.