Gerdab.IR | گرداب

حملات سایبری تحقیقات درباره اتهامات علیه رئیس‌جمهور کره جنوبی را مختل کرد

تاریخ انتشار : ۲۸ دی ۱۳۹۵

تیم تحقیقات ویژه درباره اتهامات مطرح علیه رئیس‌جمهوری کره جنوبی از حملات سایبری هکرهای ناشناس به منظور ایجاد اخلال در روند تحقیقات خبر داد.

به گزارش گرداب، یکی از مقامات تیم تحقیقات درباره اتهامات مطرح علیه «پارک گئون هی» رئیس‌جمهوری کره جنوبی اعلام کرد که هکرهای ناشناس سعی کردند تا حملاتی را از طریق حساب‌های ایمیلی دادستانان فعال در این تیم تحقیقات صورت دهند اما این حمله سایبری پیش از آنکه به اطلاعات افشا شده آسیب جدی برساند خنثی شد.

این مقام کره جنوبی در گفت‌وگو با روزنامه «تایمز کره» گفت: «به نظر می‌رسد که هکرها سعی کردند تا اطلاعاتی را از طریق دسترسی به حساب‌های ایمیلی دادستان‌ها استخراج کنند و کدهای بدافزار را روی لپ‌تاپ دادستان این پرونده نصب کنند».

وی افزود، این حمله سایبری که از خارج از کره جنوبی سازماندهی شده بود احتمالا با هدف ایجاد اخلال در تحقیقات در این رابطه صورت گرفته است.

این گزارش افزود، تیم تحقیقات ویژه کره جنوبی به دنبال این حمله سایبری اقدامات امنیتی پیشرفته‌ای را به اجرا گذاشته است.

این تیم که به ریاست «پارک یانگ سو» دادستان ویژه کره جنوبی فعالیت می‌کند، به منظور حفظ امنیت سایبری از اینترانت داخلی استفاده می‌کند و تنها ارتباطی که با اینترنت جهانی وجود داشت به منظور ضبط اظهارات و گزارش‌های تحقیقات و یا به اشتراک گذاشتن اطلاعات میان اعضای تیم تحقیقات از طریق یک برنامه ویژه پیام رسان بود.

پس از این تلاش ناکام برای حمله سایبری، اقدامات امنیتی بیشتری به منظور افزایش امنیت اطلاعات در این تحقیقات لحاظ شده است.

بعد از رسوایی رئیس‌جمهور کره جنوبی در دادن اختیارات حکومتی به افراد خارج از دولت، پارلمان کره جنوبی طرح استیضاح وی را تصویب کرد.

با تصویب استیضاح رئیس‌جمهور کره جنوبی در پارلمان، دادگاه قانون اساسی درباره برکناری خانم پارک از این سمت و یا ابقای وی تصمیم‌گیری خواهد کرد.

در حال حاضر رئیس‌جمهور کره جنوبی از سمت خود تعلیق شده و تا رأی نهایی دادگاه قانون اساسی، نخست‌وزیر کره جنوبی به عنوان رئیس‌جمهور موقت فعالیت خواهد کرد.

رسانه‌های کره جنوبی اخیرا گزارش دادند که یکی از دوستان نزدیک رئیس جمهوری، با استفاده از نفوذ خود بر خانم پارک و موقعیتی که در دفتر ریاست جمهوری ایجاد کرده بود در بعضی انتصابات مداخله و احتمالا از موقعیت خود بهره‌برداری اقتصادی هم کرده است.

این رسوایی خشم مردم کره جنوبی را برانگیخت و طی اعتراضات متعددی خواستار استعفای وی شدند. در پی اعتراضات مردمی خانم پارک از مردم عذرخواهی کرد و برخی از اعضای کابینه و مشاوران وی استعفا کردند.