بهبود تعرفه خدمات دیتا در ماه آتی

بهبود تعرفه خدمات دیتا در ماه آتی
تاریخ انتشار : ۰۲ بهمن ۱۳۹۵

رییس سازمان فناوری اطلاعات از پیگیری امور برای بهبود تعرفه خدمات دیتا در ایام دهه فجر خبر داد.

به گزارش گرداب، نصرالله جهانگرد در پاسخ به این سوال که در ماه‌های آخر فعالیت دولت یازدهم وعده‌های داده شده در زمینه‌ی اینترنت تا چه اندازه محقق شده، اظهار کرد: آقای رییس جمهور دسترسی مردم به اطلاعات و دانش از طریق شبکه‌های اطلاعات ملی و همچنین دسترسی به اینترنت بین‌الملل را جزو حقوق شهروندی مردم می‌دانند و برهمین اساس از ابتدای دولت در این باره تلاش‌های متعددی صورت گرفته است.

معاون وزیر ارتباطات با بیان این‌که اکنون به‌طور تقریبی خدماتی که مردم در حوزهارتباطات و فناوری اطلاعات دریافت می‌کنند رشد ۱۰ برابری داشته، تصریح کرد: البته در مجموع شرایط حوزه فاوا به گونه‌ای است که هر قدر در آن تحول رخ داده و کار شود همچنان جای کار وجود دارد. برهمین اساس برای رسیدن به نقطه و جایگاه مطلوب باید گام‌های بیشتری برداشته شود.

وی ادامه داد: ما هنوز در جایگاه ۱۳ یا ۱۴ منطقه قرار داریم در حالی‌که طبق برنامه توسعه باید رتبه دوم منطقه را به خود اختصاص می‌دادیم. متاسفانه غفلت از سرمایه‌گذاری و تدابیر لازم در دو دولت گذشته موجب شد با شکافی در این حوزه مواجه شویم. ما نیز در دولت برای حل این موضوع تلاش‌های متعدد کردیم، اما همچنان این عقب‌ماندگی‌ها به‌طور کامل جبران نشده است.

رییس سازمان فناوری اطلاعات همچنین عنوان کرد: به هرحال اکنون مردم کشور در نقاط مختلف از طریق شبکه موبایلی و ثابت امکان دسترسی به دیتا را دارند. البته در جریان ارائه‌ی این خدمات طبیعتا نکاتی نیز وجود دارد. به عنوان مثال در حوزه بهبود نظام تعرفه‌گذاری یا نظام مهندسی کار پیگیری‌های متعددی در وزارت آمریکا انجام می‌شود و امیدواریم در ایام دهه فجر اخبار جدیدی دراین زمینه اعلام شود.

جهانگرد در پایان گفت: در حال حاضر برای ارائه‌ی تعرفه‌های بهتر در خدمات دیتا و همچنین دسترسی به کیفیت بهتر سرویس‌ها تلاش‌های متعددی در حال انجام است و این امور مراحل نهایی خود را طی کرده و به زودی اعلام خواهد شد.