یک شرکت ضد هک، هدف هکرها شد

یک شرکت ضد هک، هدف هکرها شد
تاریخ انتشار : ۰۲ بهمن ۱۳۹۵

اخیراً گزارشی مبنی بر اینکه تقریباً هکرها می‌توانند برای همه آسیب‌زننده باشند منتشرشده است.

به گزارش گرداب، اخیراً گزارشی منتشر شد مبنی بر اینکه هکرها می‌توانند برای همه آسیب‌زننده باشند؛ بدین ترتیب حتی یک سازمان یا شرکت قانونی واردکننده قطعات موبایل که با همه ترفندهای ضد هک آشنا است نیز در معرض خطر قرار دارد!
شرکت امنیتی سلبریت (Cellebrite) که بیشتر به دلیل هک گوشی‌های همراه در سازمان‌های پلیسی در سراسر جهان معروف شده، اخیراً اعلام نموده که دچار نقض امنیتی برای حدود نه‌صد گیگابایت داده و اطلاعات شده است! بیشتر این اطلاعات بر روی ایمیل بیش از یک‌صد و هفتادوهفت هزار کاربر موجود بودند.
به اشتراک‌گذاری این اطلاعات از طریق وب‌سایتی به  نام مادربرد انجام‌گرفته که پیش‌تر شرکت سلبریت در فناوری مربوط به هک موبایل‌ها از آن و به طریق مشکوک استفاده می‌کرده است.
در بیانیه‌ای که به‌تازگی منتشر شد، سلبریت در مورد تجهیزات سایت مادربرد هیچ‌گونه نظری اعلام نکرد.
ر عوض، بیشتر به نقض اطلاعات تأکید کرده و معتقد است هکرها مخزنی از پایگاه داده‌ها در اختیار داشته‌اند و آن‌ها را به یک سیستم کاربری جدید انتقال داده‌اند.
به گفته مدیرعامل شرکت سلبریت: «در حال حاضر مشخص‌شده که اطلاعات و داده‌های به سرقت رفته، شامل اطلاعات تماس اولیه کاربران و یا هشدارها و اطلاعیه‌هایی در خصوص محصولات برجسته شرکت سلبریت بوده است، ضمناً حتی برخی گذرواژه کاربرانی به سرقت رفته هنوز وارد سیستم جدید نشده‌اند.»
وی همچنین افزود: «تا به امروز، شرکت سلبریت از وجود هرگونه مخاطره در خصوص سرقت اطلاعات کاربران مصون بوده است، هرچند علیرغم این واقعیت، به دارندگان حساب در این شرکت توصیه می‌کنم گذرواژه‌های خود را سریعاً تغییر دهند.»
ازنظر کارشناسان، شرکت سلبریت در حال حاضر تنها شرکت بزرگ امنیتی در دنیاست که مورد حملات سایری قرارگرفته است. در ایالات‌متحده، قربانیان این حملات سایبری، شامل کارمندان آژانس امنیت ملی و وزارت دفاع می‌باشند. همچنین در ماه دسامبر، شرکت یاهو هم اعلام کرده بود که حساب‌های حدود یک میلیارد از کاربرانش از طریق ایمیل آن‌ها موردحمله قرارگرفته و هک شده است.
بنا به اظهارات گری داویس(Gary Davis)، سرپرست بخش امور امنیت مشتریان اینتل در سانتاکلارا، در دنیای ما هیچ‌چیز از امنیت مطلق برخوردار نیست؛ اکنون حتی این امر رایج شده که تبهکاران، شرکت‌هایی را مورد هک قرار دهند که در برابر این حملات سایبری، آسیب‌پذیر به نظر می‌رسند.
شایان‌ذکر است که مطابق اطلاعات افشاشده، این شرکت خدمات خود را علاوه بر ایالات‌متحده در اختیار دولت‌های روسیه، ترکیه و امارات متحده عربی نیز گذاشته است.

منبع: ایتنا