سواستفاده مایکروسافت از کروم

سواستفاده مایکروسافت از کروم
تاریخ انتشار : ۰۳ بهمن ۱۳۹۵

مایکروسافت که قبلا نیز به علت راه اندازی برخی پیکارهای تبلیغاتی گسترده با موضوع ویندوز 10 مورد انتقاد کاربران قرار گرفته، این بار به سراغ کاربران مرورگر کروم رفته است.

به گزارش گرداب، این شرکت که قصد دارد خدمات تجارت و فروش آنلاین ارائه دهد چیزی را تبلیغ می کند که دستیار شخصی خرید برای کاربران کروم نامیده می شود.

این دستیار یک پلاگین برای استفاده در مرورگر کروم است که چند ماهی از طراحی و عرضه ان توسط مایکروسافت گذشته و بخشی از یک طرح کلان مایکروسافت موسوم به Garage برای تسهیل خرید کالا در محیط مرورگرهای اینترنتی محسوب می شود.

از این طریق کاربران می توانند از تغییر قیمت کالاهای مختلف مطلع شوند و این اطلاعات را با دوستان و اقوامشان به اشتراک بگذارند.

مایکروسافت برای فتح مرورگرهای رقیب ابتدا به سراغ کروم رفته که جدی ترین رقیب مرورگرهای ان محسوب می شود. زمانی که کاربران ویندوز را راه اندازی می کنند با پنجره ای باز شده در بالای مرورگر مذکور مواجه می شوند که در ان نوشته شده به طور آنلاین قیمت ها را با سرعت با هم مقایسه کنید، دستیار خرید شخصی مایکروسافت برای کروم را دریافت کنید.

مایکروسافت امیدوار است از این طریق بر تعداد کاربران فروشگاه آنلاین ویندوز هم بیفزاید. میزان استفاده کاربران این فروشگاه در مقایسه با فروشگاه آنلاین ویندوز 8 دوبرابر شده و مایکروسافت از افزایش 4 برابری درآمد خود در این حوزه هم خبر داده است.